Rzońca: Jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, nie będzie fuzji Orlenu i Lotosu

2019-07-12 10:58
publikacja
2019-07-12 10:58

Koalicja Obywatelska (KO) proponuje program „Monopolom stop”, w związku z którym PKN Orlen i Lotos powinny ze sobą konkurować. Jeśli KO wygra wybory, fuzji tych firm nie będzie - powiedział dziennikarzom główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

„Jednym z filarów nowego porządku gospodarczego jest program +Monopolom stop+, więc Orlen i Lotos będą musiały konkurować między sobą” - powiedział Rzońca.

"Fuzji na pewno nie będzie" - dodał.

W środę 3 lipca PKN Orlen złożył formalny wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos. (PAP Biznes)

pat/ pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
skindred_
Ja nie wiem skąd Schetyna wziął tego typa?
histeryk
No nie wiem, czy można tak podważać opinię prezesa Obatjka. Wszak ukończył on uczelnię prywatną na kierunku ochrona środowiska w wieku 40 lat i dostał posadę prezesa największej spółki w Europie Środkowej dzięki legitymacji partyjnej i opinii giętkiego karku. W dodatku podjął tą decyzję w dwa tygodnie od objęcia No nie wiem, czy można tak podważać opinię prezesa Obatjka. Wszak ukończył on uczelnię prywatną na kierunku ochrona środowiska w wieku 40 lat i dostał posadę prezesa największej spółki w Europie Środkowej dzięki legitymacji partyjnej i opinii giętkiego karku. W dodatku podjął tą decyzję w dwa tygodnie od objęcia posady Prezesa. Czy warto podważać opinię takiego geniusza biznesu? Ostatni nawet zsumował księgowe wyniki netto Orlenu z ostatnich trzech lat z wynikami netto z poprzednich lat i wysunął na tej podstawie wniosek, że PiS jest lepszy niż PO. No prawdziwy rekin świata finansów po prostu :-) Nikt się z niego nie śmieje...
hairy_portier
Prezes Obajtek, którego próbujesz poniżyć ma rekordowe wynki. Jeśli poprzednicy byli dobrzy, to czemu nie mieli wyników? Co w życiu osiągnął Rzońca oprócz nietrafionych prognoz? Dlaczego mielibyśmy ufać Rzońcy a nie prezesowi, który robi wyniki?
antyghandi odpowiada hairy_portier
poprzednicy nie mieli wyników bo inwestowali w spalone Możejki zakupione przez nieudaczników w 2007 roku, porównaj sobie ile zainwestowano w orlen w latach 208-2015. Duży wpływ na zyski miało( to trzeba przyznać PIS ale niekoniecznie Obajtkowi) zahamowanie szarej strefy w zakresie nielegalnego importu paliw . Pan Obajtek poprzednicy nie mieli wyników bo inwestowali w spalone Możejki zakupione przez nieudaczników w 2007 roku, porównaj sobie ile zainwestowano w orlen w latach 208-2015. Duży wpływ na zyski miało( to trzeba przyznać PIS ale niekoniecznie Obajtkowi) zahamowanie szarej strefy w zakresie nielegalnego importu paliw . Pan Obajtek oprócz tego że bierze najwyższe pensje w historii olenu niczym specjanie jako fachowiec i menager się nie wyrożnia..( chyba że jest inaczej to poproszę konkret) Raczej widać jego niedouczenie gdy publicznie powiedział że Orlen NIE PRZERZUCI opłaty emisyjnej na klientów ( co wiązało by się z działaniem JEGO na szkodę spółki i akcjonariuszy )
histeryk odpowiada hairy_portier
Hairy_potier to dowód, że są ludzie, którzy łykają taki bełkot jaki wyrzuca z siebie ta miernota partyjna na stanowisku prezesa. A zatem musisz wiedzieć, że Orlen nie istnieje od roku, na wyniki Orlenu pracują aktywa, których stworzenie zajmuje długie lata. Orlen jest spółką rafineryjną i sprzyjają mu niskie ceny Hairy_potier to dowód, że są ludzie, którzy łykają taki bełkot jaki wyrzuca z siebie ta miernota partyjna na stanowisku prezesa. A zatem musisz wiedzieć, że Orlen nie istnieje od roku, na wyniki Orlenu pracują aktywa, których stworzenie zajmuje długie lata. Orlen jest spółką rafineryjną i sprzyjają mu niskie ceny ropy. Średnie ceny ropy naftowej z lat 2008-2015 to pewnie ponad 110 dolarów za baryłkę. W latach 2016-2018 to maksymalnie 50 dolarów za baryłkę. To główna przyczyna lepszych wyników Orlenu. Drugą są niedziele niehandlowe i zakupy na stacjach Orlenu, czyli w ich segmencie detalicznym. Znowu zero zasług Obajtka. Prezes Obajtek, partyjna miernota, nie robi żadnych wyników! Zacznij myśleć. To taki sam bełkot jak ten o LOT - w 2016 r. LOT po raz pierwszy wyszedł ponad kreskę od lat i zaczęło się bełkotanie, że to dzięki partyjnym menadżerom z PiS, a nie dzięki działaniom podejmowanym w poprzednich latach, nie dzięki oddłużeniu spółki pomocą publiczną za rządu PO i nie dzięki spadkowi cen ropy o ponad połowę... Ciemny lud.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki