Jak się kradnie w biznesie [Podcast]

Zagrabienie, zachachmęcenie, zagarnięcie, przywłaszczenie, słowo „kradzież” ma więcej niż sto synonimów o różnym poziomie intensywności.

Gdy mówimy o kradzieżach, myślimy zazwyczaj o wyniesieniu czegoś ze sklepu czy obrabowaniu domu. Tymczasem to w przedsiębiorstwach – jeśli wierzyć statystykom – przybierają one na sile. Co można ukraść z firmy i jak się to robi? Co kieruje sprawcami i jak się przed kradzieżami uchronić?

O tym opowiedzą dzisiejsi goście Pulsu Biznesu do słuchania – Paweł Zaczyński, który jest dyrektorem w audytorskiej firmie Grant Thornton, Bartłomiej Mayer, dziennikarz "Pulsu Biznesu", który opisywał przypadki kradzieży i zarzutów firm dotyczących prób sprzedaży informacji strategicznych, dr Adam Kowalik kierownik kierunku Zarządzanie i przywództwo na Uniwersytecie SWPS, zajmujący się również wywiadem konkurencyjnym oraz Patrycja Czubkowska, rzecznik patentowy i właścicielka kancelarii S&C Patent. 

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

Michalina Szczepańska

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 mkx

ZM KANIA. Genialne. ;(

! Odpowiedz
0 20 staryznajomy

A jak nazwac z 300.debiutow na rynku newconect tzw. nju śmieć? Kradzież drobnych akcjonariuszy pod okiem KNF i zarzadu GPW !

! Odpowiedz
4 4 skasowane_konto

bardzo ciekawy tytuł artykułu. Z pewnością będę słuchał w wolnym czasie. Dziękuję.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne