REKLAMA

JSW podpisała z EBI umowę na kredyt o wartości 58,5 mln euro

2019-04-09 15:06, akt.2019-04-09 15:32
publikacja
2019-04-09 15:06
aktualizacja
2019-04-09 15:32

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz jej spółka zależna JSW Koks podpisały z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę finansowania w formie kredytu terminowego w wysokości 58,5 mln euro - podała JSW w komunikacie. Wcześniej spółka poinformowała o pozyskanych kredytach na kwotę 760 mln zł.

fot. Marek Kuwak / / FORUM

Kredyt ma być wypłacony w maksymalnie pięciu transzach, w okresie dwóch lat. Kwota każdej transzy wynosić ma co najmniej 10 mln euro. Wypłaty transz mogą być zrealizowane w EUR albo, z zastrzeżeniem dostępności, w USD lub PLN.  Okres spłaty kredytu wynosi osiem lat od jego uruchomienia. Umowa dopuszcza przedterminową spłatę kredytu.

JSW i JSW Koks planują wykorzystać pozyskane środki na modernizację koksowni i inwestycje w produkcję energii z gazu koksowniczego i metanu pozyskiwanego z kopalni węgla kamiennego.

"W obszarze dotyczącym segmentu węglowego (JSW) dotyczy to budowy silników kogeneracji elektryczności i ciepła w oparciu o metan uzyskiwany z odgazowywania podziemnych pokładów węgla, zawierających całe oprzyrządowanie, media i urządzenia pomocnicze dotyczące dostarczania gazu, elektryczności i odprowadzania ciepła" - podano w komunikacie.

"W obszarze dotyczącym segmentu koksowego (JSW Koks) dotyczy to modernizacji oraz rozbudowy infrastruktury własnej, a w szczególności na wsparcie działań związanych z poprawą efektywności, ograniczeniem emisji oraz kluczowym dla środowiska dalszym ograniczeniem oddziaływania instalacji koksowniczych na otoczenie" - dodano.

JSW poinformowała również we wtorek, że podpisała z ARP, BGK, Pekao, PKO BP i ICBC umowę finansowania w formie kredytu odnawialnego na 360 mln zł, pożyczki terminowej na 100 mln zł oraz kredytów terminowych o równowartości w USD kwoty 300 mln zł. Finansowanie planowane jest na okres do siedmiu lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na pięć lat z możliwością przedłużenia o dwa lata. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki