REKLAMA

JSW chce do '25 ograniczyć koszty o ok.1,6 mld zł, liczy na dodatkowe finansowanie

2016-08-26 19:30
publikacja
2016-08-26 19:30

Jastrzębska Spółka Węglowa planuje obniżyć łączne koszty działalności grupy o około 1,6 mld zł do 2025 r. Spółka zakłada pozyskanie dodatkowego finansowania do końca I połowy 2017 roku, w tym znacznej części w czwartym kwartale 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. / / materiały dla mediów

Spółka podała, że jej rada nadzorcza zatwierdziła plan działań optymalizacyjnych dla grupy JSW na lata 2016-2025.

"Wśród kluczowych działań optymalizacyjnych, Plan zakłada (...) pozyskanie dodatkowego finansowania do końca pierwszego półrocza 2017 roku na dalsze działanie GK JSW, w tym znacznej części tego finansowania już w czwartym kwartale 2016 roku. JSW na bieżąco analizuje niezbędną wysokość oraz dostępne formy pozyskania takiego dodatkowego finansowania, co obejmuje zarówno instrumenty dłużne, jak i equity" - napisano w komunikacie.

JSW podała, że plan zakłada sprzedaż wybranych aktywów grupy (sprzedaż akcji SEJ oraz WZK Victoria), przekazanie aktywów wydobywczych Ruchu Jas-Mos oraz KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń odpowiednio w drugim półroczu 2016 roku oraz pierwszym kwartale 2017 roku.

Plan zakłada także pozyskanie finansowania zewnętrznego na realizację inwestycji w KWK Budryk oraz KWK Knurów-Szczygłowice w postaci modernizacji w latach 2016-2018 Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Celem projektów jest zwiększenie wolumenu produkcji, podjęcie produkcji węgla koksowego typu 35 oraz zwiększenie uzysku węgla koksowego ogółem w produkcji" - napisano w komunikacie.

"Pozwoli to na realizację wdrażanego przez Zarząd JSW modelu biznesowego, w którym nacisk położono na zmianę struktury produktowej GK JSW na rzecz węgli koksowych osiągających wyższe ceny, przy jednoczesnym ograniczeniu produkcji węgla do celów energetycznych" - dodano.

JSW podała, że planuje obniżenia łącznych kosztów działalności grupy o około 1,6 mld zł do 2025 roku, w tym w takich obszarach jak optymalizacja zatrudnienia oraz struktury organizacyjnej. Spółka przewiduje także "inicjatywy operacyjne w obszarach produkcji, handlu i zakupów".

Spółka poinformowała, że jej rada nadzorcza zgodziła się na zawarcie przez JSW porozumienia z obligatariuszami obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji ustanowionego 30 lipca 2014 roku, którego uzgodnienie planowane było do 31 sierpnia 2016 roku. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Hdh
Bzdury na resorach. Węgiel w görę ostro jak nigdy a oni fandzolą tylko o tragicznej sytuacji. Pamiętam jak szlęk jeszcze prze cięciami mówił , że 100 dolarów wystarczy. Teraz po naprawdę mega scinkach i cenie na 3 kwartał około 110 dolarów dalej płaczą. No tak... jak będzie dobrze to tyle poproszą o kasę i będzie Bzdury na resorach. Węgiel w görę ostro jak nigdy a oni fandzolą tylko o tragicznej sytuacji. Pamiętam jak szlęk jeszcze prze cięciami mówił , że 100 dolarów wystarczy. Teraz po naprawdę mega scinkach i cenie na 3 kwartał około 110 dolarów dalej płaczą. No tak... jak będzie dobrze to tyle poproszą o kasę i będzie kłopot. Trzeba najpierw schować machloje poprzedników
~gajusz
Do 2025 roku po energetyce węglowej nie zostanie nawet smród. I bardzo dobrze.
~info
I co po takim komunikacie bedzie dzialo sie z akcjami, pójdą w górę czy w dół, może ktoś wie ?
~this
Kakanie banie i.t.d. skad my to znamy !. / 2025r. ha ha../
~biks
Wprowadzić jednorazowe odprawy dla pracowników dolowych!!!
~Monk
Patrząc na kurs od pół roku to przecież kura znosząca złote jajka. Pewnie zamiast węgla tam kopią złoto i diamenty.
~evil
zobacz ceny węgla na świecie np tu:

http://gornictwo.wnp.pl/notowania/ceny_wegla/

teraz przelicz te hałdy na dolary i masz złoto
~Fakty
Chciałbym widzieć prezesa prywatnej firmy, który idzie do zarządu i mówi, że jego pomysł na optymalizację trwale nierentownego zakładu to...............pozyskanie dodatkowego finansowania. Dyktatura ciemniaków.
~ddw
Tylko najwięksi biznesmeni-nieudacznicy pchają się do polityki, bo w biznesie nie umieli sobie poradzić, a potem właśnie tacy ludzie, który na niczym się nie znają, ale są z politycznego namaszczenia, dostają koryto w zamian za lojalność.
~Maciej
Nowy układ zbiorowy zostanie ogłoszony pod koniec września a w nim już nie ma przywilejów i dużo niższe stawki przypominam ogłoszony bo żadnych sprzeciwów nie będzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki