Ikea wypłaci 46 mln dol. odszkodowania. To największa ugoda w USA

Ikea wypłaci 46 mln dol. odszkodowania rodzicom dwuletniego Józka, który w 2017 roku zmarł przytrzaśnięty przez komodę wyprodukowaną przez szwedzkiego giganta – poinformowało "Daily Mail".

(fot. ben bryant / Shutterstock)

Prawnicy Craiga i Joleen Dudków, rodziców chłopca, uważają, że jest to największa ugoda wynikająca z pozwu o spowodowanie śmierci dziecka w historii Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku wypłacono 50 mln dol. odszkodowania trzem rodzinom w takiej sprawie.

Rzecznik Ikei potwierdził zawartą w poniedziałek ugodę. "Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, przez wzgląd na rodzinę i wszystkich zainteresowanych, jesteśmy wdzięczni, że ta sprawa sądowa została rozstrzygnięta. Pozostajemy zaangażowani w pracę na rzecz rozwiązania bardzo ważnego problemu bezpieczeństwa produktów. Ponownie składamy nasze najgłębsze kondolencje."

Sytuacja rodziny Dudków nie jest odosobnionym przypadkiem. Szacuje się, że co najmniej dziewięcioro dzieci zmarło przez przewrócenie się komody zakupionej w Ikei. Do większości wypadków doszło wtedy, kiedy dzieci wyciągały szuflady, przechylając mebel do przodu.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 0 tchlix

Walić 500+, wolę 46mln $ plus

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne