REKLAMA

Ikea rusza z nową ofertą paneli fotowoltaicznych

2021-01-20 09:40
publikacja
2021-01-20 09:40
Ikea rusza z nową ofertą paneli fotowoltaicznych
Ikea rusza z nową ofertą paneli fotowoltaicznych
/ IKEA

Ikea chce być bardziej eko i nie od dziś stosuje rozwiązania, które mają być przyjazne środowisku. Tym razem sieć rozpoczęła współpracę z firmą Foton Technik sp. z o.o. w zakresie realizacji kompleksowej usługi sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.

Obecnie oferta domowej energii słonecznej od Ikei jest w 9 krajach, a Grupa Ingka dąży do tego, aby do 2025 roku była ona dostępna na wszystkich 30 rynkach, na których prowadzi swoją działalność. Polska była jednym z pierwszych krajów, w których firma wprowadziła kompleksową usługę sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych.

- Podjęcie współpracy z Foton Technik to kolejny krok w demokratyzacji energii odnawialnej. Naszym celem jest uczynienie jej dostępną dla jak największej grupy ludzi. Ważne jest dla nas również dalsze budowanie świadomości naszych klientów na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii w dobie kryzysu klimatycznego – mówi Karin Sköld, dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju oraz Prezes Ikea Retail Polska.

- Nadrzędnym celem Grupy innogy, do której należy Foton Technik, jest prowadzenie biznesu w ramach zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo z Ikeą i połączenie sił obu biznesów w obszarze „sustainability” pokazuje, że dla osiągnięcia najlepszych efektów niezbędna jest współpraca dużych firm z różnych sektorów rynku. Dzięki niej tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, pracowników, akcjonariuszy, partnerów biznesowych i środowiska – mówi Filip Thon, prezes zarządu innogy Polska.

Współpraca z nowym partnerem to nowa odsłona dotychczasowej oferty „Ikea. Energia słoneczna dla domu”. Cały proces sprzedaży – od jego rozpoczęcia aż po kompleksową realizację może odbywać się zdalnie, bez konieczności odwiedzania klienta w domu. Nowa ścieżka sprzedażowa pozwoli znacząco skrócić czas trwania procesu zakupowego. Nowością w ofercie jest też to, że jest otwarta również dla biznesowej części klientów Ikei.

Poprzedni partner Ikei w zakresie oferty instalacji fotowoltaicznych, firma Geo Solar, nadal będzie świadczył serwis gwarancyjny dla klientów, dla których zrealizował usługę sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych we współpracy z Ikeą. Bezpłatna gwarancja obejmuje moduły fotowoltaiczne (25 lat), falownik (10 lat), a także 5 lat na jakość wykonania oraz ilość produkowanej energii (prognoza oraz monitoring). Ewentualne reklamacje związane z instalacją fotowoltaiczną należy składać do gwaranta, czyli firmy Geo Solar.

Poza oferowaniem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych Ikea stale inwestuje w odnawialne źródła energii (OZE), dążąc do realizacji celu bycia marką pozytywną dla klimatu do 2030 roku. Grupa Ingka na świecie posiada aż 1,57 GW zainstalowanej mocy w odnawialnych źródłach energii, z czego znaczną część stanowią wiatraki (aż 1,37 GW). Portfel wiatrowych aktywów wytwórczych w Polsce składa się z sześciu farm, na których znajduje się 80 turbin. Generują one ponad 450GWh energii rocznie. Farmy wiatrowe Ikea Retail w Polsce to drugie co do wielkości portfolio odnawialnych źródeł energii w Ikei na świecie (zaraz po Ikea US).

Dodakowo w ostatnich miesiącach 2020 roku, przy sklepach IKEA w Warszawie i Poznaniu, powstały dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 150kWp. Ponadto firma planuje realizację kolejnych projektów OZE o mocy przekraczającej 4MWp w kolejnych 4 latach.

Źródło:Bankier24
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
darius19
w zime wiatraki wiecej daja. Mam instalacje fotowoltaiczna i ladowalna hybryde. Mieszkam w miescie. Ostatni raz bylem na stacji benzynowej ponad 2mies temu. Czy pozwolicie ze sceptykom odpowiem.... brzydko. BO JEZDZE - PRAWIE - NA ENERGIE SLONECZNA!!!
antek10
Gwarancja jest bezpłatna jak co roku przyjedzie serwisant na przegląd i za niego zapłacisz.
dlaczego_nie
To tak jak z samochodem.
W cebulandii oburzające
janekmaly
Pamiętajmy, że fotowoltanika przyczyni się do podwyżek cen energii w kolejnych latach. Dlaczego?
Otóż jak jakiś procent gospodarstw będzie latem produkowało duże nadwyżki prądu to z zamiarem odebrania tego zimą. A skąd w zimie wyprodukujemy tyle prądu? Trzeba będzie importować. Efekty widać już w tym roku, największe zapotrzebowanie
Pamiętajmy, że fotowoltanika przyczyni się do podwyżek cen energii w kolejnych latach. Dlaczego?
Otóż jak jakiś procent gospodarstw będzie latem produkowało duże nadwyżki prądu to z zamiarem odebrania tego zimą. A skąd w zimie wyprodukujemy tyle prądu? Trzeba będzie importować. Efekty widać już w tym roku, największe zapotrzebowanie na prąd w ostatnich dniach.
I nie łudźcie się, że umowa prosumencka będzie cały czas w formie 80% produkcji prądu do odebrania.
dlaczego_nie
Kierunek jest autokonsumpcja Do obecnych cen energii dodaj koszty utrzymania górnictwa.
Od 1991 to już 260 mld zł. Do tego przywileje elementary Teraz jeszcze żądają 120 tys odprawy na górnika
janekmaly odpowiada dlaczego_nie
Autokonsumpcja latem - OK
A zimą skąd ten prąd?
_jasko odpowiada janekmaly
Z elektrowni tradycyjnych zasilanych okazyjnie "wiatrakami".
Latem stare elektrownie węglowe mają okazję się trochę podremontować...

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki