Ikea podnosi cenę hot dogów – pierwszy raz od 20 lat

Ikea pierwszy raz od 20 lat podniosła cenę hot dogów. Dla niektórych wizyta w szwedzkim sklepie nie będzie już taka sama.

(IKEA)

Pierwszy sklep Ikea pojawił się w Polsce w 1990 roku, dla wielu z nas zakupy tam (albo tylko oglądanie wystaw i dekoracji) kojarzą się z najtańszymi hot dogami, do tej pory kosztowały one bowiem złotówkę. Teraz sieć postanowiła podnieść ich cenę do 2 zł.

Jak poinformował portal otopress.pl, zmiana ta podyktowana jest wzrostem cen produktów. „Podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży hot doga za 1 zł, ponieważ jego obecna cena nie pokrywa kosztów produkcji. Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich (hot dogów – przyp. red.) przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców, nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA” – tłumaczy sieć.

Hot dog z dodatkami, jak i wprowadzony w 2018 roku wegetariański, kupimy po niezmienionych cenach, czyli nadal za 2 zł.

To nie jedyna zmiana, z którą musieli pogodzić się fani szwedzkiego giganta. W tym roku bowiem nie znajdziemy w skrzynce pocztowej najnowszego katalogu Ikei. By go dostać, należy złożyć zamówienie lub pobrać jego wersję cyfrową ze strony internetowej sklepu.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 12 znawca_inwestor

Partia zamawia. Trolle minusują. Grosiki wpadają. Podatnicy płacą.

! Odpowiedz
15 19 and00

No dokładnie, u mnie w 4 minuty 2 minusy, a tylko skrytykowałem LGBT...

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
39 87 and00

Czasami robiłem tam zakupy, ale od czasu jak zwolnili faceta za nie popieranie tęczowych marszy nienawiści, to już im podziękowałem

! Odpowiedz
17 24 jkendy

Typowy bełkot tolerancję nazywają nienawiścią a religijny fanatyzm to niby norma.

! Odpowiedz
15 26 and00 odpowiada jkendy

Na marszach tolerancja? Widziałeś co tam robią z symbolami katolicyzmu, parodie mszy, to jest ta homoseksualna tolerancja?
Facet tylko zacytował biblie, to jeszcze nie fanatyzm.

A IKEA to korporacja zafiksowana na popieranie LGBT i gender
ps
A tych hotdogów to strach jeść, bułka o dziwnej konsystencji, i kiełbaska z bóg wie czego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
41 44 kris74keh

Już tam Tuska nie trzeba o wszystko obwiniać , wystarczy ,że powiększył dług Polski o 500 mld plz. I to wszystko w imię ciepłej posady kamerdynera w Brukseli.No ale 23 000 euro/m-c piechotą nie chadza.

! Odpowiedz
63 43 znawca_inwestor

Trolle PISowe zaraz napiszą, ze to wina Tuska.

! Odpowiedz
14 95 innowierca

Plyty wiorowe, po prostu tony resztek ktore ma IKEA po produkcji tanich mebli sa mielone na parowki. Oni maja tysiace ton wiorow ::)) Sprubojcie bez sosow parowke a potem polizcie dowolna plyte meblowa w IKEA. Smak podobny.

! Odpowiedz
8 36 sammler

Dokładnie. Tak właśnie (bez sosu), niczego nie świadomy, zjadłem swojego pierwszego hot doga z IKEA. Był to ostatni hot dog z IKEA :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne