Katalog Ikea. Żeby dostać, trzeba zamówić

Wielbiciele szwedzkiej marki na próżno szukają najnowszego katalogu Ikea w swoich skrzynkach pocztowych. Firma zmieniła bowiem sposób ich dostarczania. Trzeba się postarać, by go otrzymać.

(IKEA)

Stało się to, czego obawiali się niektórzy. Lektura katalogu Ikea może się oddalić w czasie, gdyż nie dostaną go "z automatu". Co gorsza, będą się musieli po niego sami pofatygować.

Jak wyjaśnia koncern meblowy, "Nowy katalog Ikea 2020 to również nowa forma dystrybucji. Obecnie, Ikea testuje różne rozwiązania dotyczące jego dostarczania na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów". 

Najwyraźniej stwierdzono, że polskim fanom przyda się odrobina ruchu, gdyż zrezygnowano z kolportażu "pod drzwi". Klientów podzielono na dwie grupy:

  • członkowie Programu Ikea Family mogą za pomocą strony internetowej Ikea.pl zamówić swój egzemplarz katalogu 2020 i odebrać go w wybranym saloniku Kolportera lub w sklepie Ikea. Jest on oczywiście bezpłatny,
  • klienci zainteresowani katalogiem, ale nie będący członkami Programu Ikea Family mogą pobrać wersję cyfrową katalogu 2020 ze strony Ikea. Jak zapewnia firma, obie wersje: papierowa i online, są identyczne.

Katalog można już ściągnąć w wersji pdf. Wersja papierowa powinna być dostępna w okolicach 31 sierpnia.

Co znajdziemy w nowym katalogu Ikea 2020?

W przyszłym roku szwedzki potentat meblowy ma zamiar skupić się na śnie i wypoczynku. Hasłem przewodnim ma być stwierdzenie "Przygotuj się na nowy początek" (ang. "Get ready for a fresh start"). Stąd zapewne położenie nacisku na wszystko, co potrzebne jest do odpowiedniej regeneracji od łóżek i materaców, poprzez rolety zaciemniające po pościel. Wśród kolorów prym wiodą te zaliczane do "palety ziemi", a więc naturalne beże i zieleń. 

W opinii ikeowskich projektantów pięć podstawowych czynników decyduje o tym, czy w danym miejscu czujemy się jak w domu. Są to:

  • przynależność, przejawiająca się w akceptacji wzajemnej domowników
  • własność, niekoniecznie ta notarialna, ale poczucie, że podejmujemy decyzje co do otaczającej nas przestrzeni
  • bezpieczeństwo, czyli spokój, przy jednoczesnym wpływie i kontroli np. kogo do domu wpuszczamy
  • wygoda/komfort
  • prywatność, a więc możliwość pobycia samemu z sobą

Dlatego też, oprócz przedstawienia produktów, katalog Ikei 2020 "poradzi", jak powinniśmy urządzić sypialnię, by nam się w niej dobrze spało, jakie stosować oświetlenie przed udaniem się na wypoczynek czy co zrobić, by odpowiednio dobrać poduszki. 

aw

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
23 3 anna_domagalczyk

I dobrze, tak trzymać. I chyba rządowym trollom nie przeszło, chociaż temat juz nieaktualny, przynajmniej wśród klientów Ikea. Ja tam przy nich zostanę.

! Odpowiedz
44 84 eagleeye

Żadnych zakupów w ideologicznym sklepie. Czas aby IKEA znikła z Polski. Nigdy tam zakupów już nie zrobię.

! Odpowiedz
66 20 xxpp

Mnie też reakcja IKEA zdziwiła. Oprócz zwolnienia fanatyka powinni wezwać ABW i zawiadomić prokuraturę.

! Odpowiedz
18 55 trooper

I bardzo dobrze, większość z tych katalogów, które kosztują krocie do wydrukowania, lądują prosto w śmietnikach. A tak dostanie ten, kto takowe chce dostać.

! Odpowiedz
11 1 marcint88

Bezsens, jakby nie mogli zrobić katalogu w PDF! Forma dystrybucji niemalże darmowa, każdy ma komputer i telefon by otworzyć.

! Odpowiedz
8 10 xxpp odpowiada marcint88

przecież zrobili.

! Odpowiedz
25 75 33karol33

Ciekawe czy w nowym katalogu indoktrynują klientów :)

! Odpowiedz
1 1 iwonka50

Np. przez leżące dwie panie lub panów na jednym łóżku ;-)) ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne