E-zakupy w Biedronce, Lidlu i Żabce dzięki Glovo. Start-up wchodzi na polski rynek

Hiszpański start-up Glovo, który kupi od AmRestu platformę do zamawiania jedzenia online Pizza Portal, wchodzi na polski rynek ze swoją aplikacją. Chce też uruchomić w Warszawie centrum technologiczne - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

(Glovo)

Jak podano w komunikacie, dyrektor generalny Glovo, Oscar Pierre, powiedział, że firma będzie dążyć do objęcia pozycji lidera w kategorii on-demand delivery.

Hiszpańskie Glovo to jeden z głównych konkurentów Uber Eats na świecie.

"Dzięki Glovo użytkownicy mogą zamówić online wszystko w tym samym mieście w czasie krótszym niż godzina: dania z restauracji, artykuły spożywcze, a nawet produkty parafarmaceutyczne" - napisano.

Glovo chce też w Warszawie stworzyć drugie w Europie, po Barcelonie, centrum technologiczne, w którym zatrudnienie ma znaleźć ponad 40 inżynierów oraz 50 ekspertów technologicznych i produktowych.

Na razie aplikacja w Polsce pozwala na zakupy w kilku największych sieciach handlowych. Ich lista na razie nieco różni się w zależności od miasta. W Warszawie możliwe są e-zamówienia w Biedronce, Żabce, Tesco i sklepach Carrefour Express. W Poznaniu na liście pojawia się jeszcze Lidl, za to znika Tesco. Inne polskie miasta obsługiwane przez Glovo to Kraków, Wrocław i Łódź, wkrótce dojdzie do tego Gdańsk - piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Glovo to aplikacja, która pozwala kupować, odbierać i wysyłać dowolny produkt w tym samym mieście. Ma ponad 1,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie i 20 tys. partnerów stowarzyszonych. Glovo działa w 202 miastach w 26 krajach, w tym w EMEA, Ameryce Łacińskiej i w Afryce Subsaharyjskiej. Zatrudnia ponad 1.300 osób.

W połowie sierpnia Glovoapp23 podpisał z AmRest umowę w sprawie kupna 100 proc. udziałów w spółce Restaurant Partner Polska, prowadzącej platformę PizzaPortal, za 30 mln euro plus 5 mln euro kwoty warunkowej w formie „earn-out”. Podawano wtedy, że rozliczenie ceny sprzedaży może nastąpić częściowo w udziałach Glovo, a częściowo w gotówce.

W 2018 roku AmRest kupił 10 proc. akcji Glovo.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 smart_polak

Obecnie Vivus jako najlepsza firma pożyczkowa oferuje pożyczkę od 100zł do 3000zł z RRSO 0% ! Oznacza to, że w przypadku wzięciu pożyczki na 1000zł, oddajesz 1000zł, a nie 1700zł jak w bankach lub u innych pożyczkodawców. Nie znajdziesz drugiej takiej oferty. BE SMART !!!

LINK -> http://bit.ly/VivusSmartPożyczka

Sprawdź sam (spersonalizowana oferta RRSO 0% tylko z polecenia Smart Polak)

- Pierwsza pożyczka do 3 000 zł za darmo
- Teraz na spłatę masz nawet 61 dni!
- Minimum formalności - wystarczą dane z dowodu osobistego
- Pierwsza pożyczka do 3 000 zł RRSO 0%

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne