REKLAMA

Hiszpania: 14 zabitych, 43 rannych w wypadku autokaru ze studentami

2016-03-20 12:56
publikacja
2016-03-20 12:56

Co najmniej 14 osób zginęło, a 43 zostały ranne w niedzielę w wypadku autokaru na autostradzie łączącej Walencję z Barceloną na północnym wschodzie Hiszpanii - podały władze regionu autonomicznego Katalonia. Autokarem podróżowali studenci, w tym zagraniczni. Wśród rannych jest Polak.

Hiszpania: 14 zabitych, 43 rannych w wypadku autokaru ze studentami / fot. Albert Gea / FORUM

30 osób przewieziono do szpitali. "Hiszpańskie służby ustalają szczegóły i przyczyny wypadku. Z informacji uzyskanych przez nasze służby konsularne z centrum kryzysowego w Tortosa wynika, że na obecną chwilę wśród poszkodowanych w wypadku jest jeden polski obywatel, aktualnie hospitalizowany" - poinformował w niedzielę PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Dodał, że konsul jest w kontakcie z rodziną rannego Polaka. Powiedział też, że "jak dotąd brak informacji o tożsamości ofiar śmiertelnych".

Do wypadku doszło na autostradzie AP7, biegnącej wzdłuż wschodniego wybrzeża Hiszpanii, niedaleko Freginals, około 150 km na południe od Barcelony, stolicy Katalonii. Studenci wracali z Walencji, gdzie odbywało się tradycyjne święto ognia (Fallas de Valencia), znane m.in. z pokazów fajerwerków.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

"Kierowca uderzył w barierę po prawej stronie jezdni i skręcił w lewo tak gwałtowne, że autokar znalazł się na drugim pasie autostrady" - wyjaśniał dyrektor departamentu spraw wewnętrznych Katalonii Jordi Jane. Następnie autokar uderzył w pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka; dwóch pasażerów tego pojazdu zostało rannych - sprecyzował Jane.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym kierowca, który wyszedł cało z wypadku i jest obecnie przesłuchiwany.

Studenci z Uniwersytetu Barcelońskiego byli uczestnikami programu Erasmus. Przedstawiciel władz Katalonii nie ujawnił ich narodowości. (PAP)

cyk/ mja/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~WD40
Hiszpania naprawdę ma wschodnie wybrzeże?
~cd
pewnie była mgła i wybuch. ale problem z tym że nie mają macierewicza aby to wyjaśnił i nigdy się prawdy nie dowiemy.
~RydzykLoveForewa
Myślę, że doskonale wiedzieli, że autokarem będzie jechał polak, stąd w zakładzie wulkanizacyjnym przekupiono odpowiednie osoby i działano świadomie w taki sposób, aby oponę rozerwało podczas jazdy. W dodatku jestem niemalże pewny, że wynajęto również osobę, aby na ulicę, przed rozpędzony autokar, wyrzuciła Myślę, że doskonale wiedzieli, że autokarem będzie jechał polak, stąd w zakładzie wulkanizacyjnym przekupiono odpowiednie osoby i działano świadomie w taki sposób, aby oponę rozerwało podczas jazdy. W dodatku jestem niemalże pewny, że wynajęto również osobę, aby na ulicę, przed rozpędzony autokar, wyrzuciła skórkę od banana. Czekamy na reakcję Antoniego, sprawa wymaga powołania komisji, a autokar powinien jak najszybciej trafić do PL.
~Albercik123
Ale Wy macie puste łby! Przesiąknięte zasra ną polityką świń , to jest wypadek gdzie ludzie, studenci zginęli a nie jakiś telewizyjny bełkot !
~LinuxMint_17_3_User
Ano - pomykał, to można uznać za pewnik, ale specjaliści odkryją na pewno że: Oponę miał o dwa dni przeterminowane, jeden dzień nieważne badanie techniczne autobusu, bieżnik opony o włos bardziej zużyty jak normy przewidują, ślady po wyciekach oleju i płynu chłodzącego. I tym podobne badziewia prawda Bor -owcy transportowcy Ano - pomykał, to można uznać za pewnik, ale specjaliści odkryją na pewno że: Oponę miał o dwa dni przeterminowane, jeden dzień nieważne badanie techniczne autobusu, bieżnik opony o włos bardziej zużyty jak normy przewidują, ślady po wyciekach oleju i płynu chłodzącego. I tym podobne badziewia prawda Bor -owcy transportowcy - Pana prezydenta. Żadna mend@ nie zarzuci że bez powodu zapierd@lali jak opętani. Wiem bo Jeździłem w takich kolumnach! Pilotujący te kolumny to szosowi psychopaci.
~prawy_sierpowy
Fora ci się pomyliły KOD-owski oszołomie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki