REKLAMA
WAŻNE

Haitong Bank podniósł ceny docelowe dla Cyfrowego Polsatu i Orange, obniżył dla Play

2020-09-02 09:02
publikacja
2020-09-02 09:02
gpw.pl

Haitong Bank, w raporcie z 31 sierpnia, utrzymał rekomendacje "neutralnie" dla Cyfrowego Polsatu i Orange Polska oraz "kupuj" dla Play. W przypadku dwóch pierwszych telekomów ceny docelowe akcji zostały podwyższone, natomiast wycena Play spadła.

Haitong Bank podwyższył cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 29,4 zł z 28,9 zł. Wartość godziwa akcji Orange Polska została oszacowana w raporcie na 7 zł, a Play na 35,5 zł, wobec odpowiednio 6,4 zł i 36,4 zł w czerwcu.

W ocenie autora raportu Konrada Księżopolskiego, COVID-19 wpływa nie tylko na bieżące wyniki finansowe telekomów, ale również w fundamentalny sposób zakłóca dotychczasowy stan rynku, pokazując znaczenie stabilnej infrastruktury telekomunikacyjnej i wartościowych treści telewizyjnych.

"Dlatego Orange Polska planuje kontynuację swojej strategii rozwoju sieci światłowodowej, a Cyfrowy Polsat skupia się na treściach telewizyjnych pozostając 'fabryką kontentu'. Play, który koncentruje się na strategii mobilnej bez pełnej konwergencji, zmaga się obecnie ze spadkiem liczby przyłączeń netto, ale utrzymuje swoją wydajność i dobrą generację gotówki" - napisano w raporcie.

W ocenie analityka, planowana reorganizacja polskiego rządu może opóźnić aukcję 5G, być może do połowy 2021 r.

W oparciu o wewnętrzne wyliczenia Haitong Banku, koszty pełnego zastąpienia dotychczas zainstalowanej w Polsce infrastruktury Huawei mogą sięgnąć około 2,5-2,9 mld zł - dodaje jednak, że prawdopodobieństwo zmaterializowania się takiego scenariusza jest dosyć niskie. Zdaniem Księżopolskiego, najbardziej narażony na to ryzyko jest Play, którego mogłoby to kosztować 1,3-1,5 mld zł.

Analityk szacuje, że tzw. FiberCo należący do Orange Polska wart będzie 1,7-2,1 mld zł i oczekuje, że przychody ze sprzedaży udziałów w spółce zostaną przeznaczone raczej na rozwój sieci 5G niż na dodatkową dywidendę.

Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 31 sierpnia, o godz. 8.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

37023851_28cdbebd056e98fbc38fad4534d0ba0c.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki