REKLAMA

HP zwolni ponad 55 000 pracowników

2015-08-21 13:40
publikacja
2015-08-21 13:40

Siły giganta branży elektronicznej mają skurczyć się jeszcze bardziej. Hewlett-Packard poinformowało inwestorów na Wall Street o tym, że nadchodzące zwolnienia w kadrach będą jeszcze większe niż planowano.

/ fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK / EastNews

Historia redukcji zatrudnienia w HP zaczęła się w 2012 roku, kiedy firma zapowiedziała zwolnienie do 25 000 pracowników. Z czasem ta liczba urosła jednak do oszałamiających 55 000 osób. Szefowa finansów HP podała do informacji, że to nie wystarczy i konieczne będą kolejne cięcia – pracę straci następne 5 proc. pracowników – donosi portal Business Insider.

Zwolnienia są efektem problemów finansowych – zysk firmy z roku na rok topnieje. Powodem jest nieco przestarzała oferta produktowa HP, które skupiło się na komputerach i urządzeniach drukujących. Ten rynek maleje na korzyść segmentu urządzeń mobilnych. Redukcja jest także pokłosiem rozdzielenia spółki na dwa podmioty, które miało miejsce w październiku zeszłego roku – firma musi zdublować departamenty zarządzające, by odpowiednio kontrolować to co dzieje się w obu spółkach.

Zarząd spółki stwierdził jednak, że to już ostatnia restrukturyzacja. Inwestorzy zdają się jednak nie wierzyć tym zapewnieniom co widać po spadającym kursie spółki na nowojorskiej giełdzie. Już niejednokrotnie zapewniano ich o „ostatnim” rozszerzeniu listy zwolnień.

/mg

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~HP
tak to jest jak się postarza swoje produkty, więcej HP nie kupię, chyba że dadzą gwarancję na bezawaryjne działanie na 10 lat lub więcej
~Marcin
Bardzo lubię sprzęt HP, ale nie ten popularny tylko np laptopy z serii biznesowej. Fajna jakość za niezłą cenę (mam na myśli serię Probook).
~12345
Jak to się dzieje, że HP dołuje jak u steru są kobiety?
~goldman
a ja miałem romans z CARLY FIORINA jak była CEO w hp i się nie chwale,moge tlko powiedzieć ze miała doskonale parametry......
~Gnilski
Pracowałem w HP ale już jakieś 6 lat temu się ulotniłem bo tam już wtedy działo się tam źle. Straszny syf tam był, długo by opowiadać np o tym jak wywalili zjeba Marka Hurda podkładając mu aktorkę na sekretarkę-kochankę, by potem zatrudniać jeszcze gorszych zjebów na szefa. Poczytajcie w sieci.

A ostatnie
Pracowałem w HP ale już jakieś 6 lat temu się ulotniłem bo tam już wtedy działo się tam źle. Straszny syf tam był, długo by opowiadać np o tym jak wywalili zjeba Marka Hurda podkładając mu aktorkę na sekretarkę-kochankę, by potem zatrudniać jeszcze gorszych zjebów na szefa. Poczytajcie w sieci.

A ostatnie porządne produkty HP to się skończyły tak ok 2007r. Potem to już tylko chiński chłam z nalepką HP.

~KIMDZONGTUSK
mam monitor HP ale made in USA a nie china czy inna indonezja; 7 rok i miodzio, matryca jak nowa; lapka nigdy nie miałem to nie wiem natomiast mam samsunga i się grzeje
~Hubert
Ja mam HP w2207 kupiony w 2007 roku... do dzisiaj używam. Zero bad-pixeli, wszystko cacy. Rozdzialka 1680x1050, to troche mniej niz FullHD, ale jeszcze daje rade. Ewidentnie trafiony zakup.
~erererer
a to ty nie rozumiesz że nie liczy się kraj produkcji bo wszędzie produkują tak samo tylko wszystko zależy od projektu? jak inżynier zaprojektuje szmelc to bedzie szmelc nie ważny czy made in USA czy China, chiny źle nie robią tylko robią według wytycznych zachodnich projektantów... jakby zachodnie firmy chciały produkować a to ty nie rozumiesz że nie liczy się kraj produkcji bo wszędzie produkują tak samo tylko wszystko zależy od projektu? jak inżynier zaprojektuje szmelc to bedzie szmelc nie ważny czy made in USA czy China, chiny źle nie robią tylko robią według wytycznych zachodnich projektantów... jakby zachodnie firmy chciały produkować trwałe dobra a źli chinczycy robiliby tandete to by wszyscy chińczykom powiedzieli papa i robiliby porządnie w kraju... a chińczycy robią bardzo dobrze bo zgodnie z projektem, miało się zepsuć za 5 lat i psuje się za 5 lat czyli wszystko jest git...
~Ooooo odpowiada ~Hubert
Moja babcia też miała HP, ale się spalił. Szkoda.
~Asa
Switche HP nadają się tylko i wyłącznie na śmietnik - zapuszczone technologiczne nic. Kupują to tylko skorumpowani albo idioci.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki