REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Gwarancje dla Ukrainy w modelu 5. art. NATO. Macron zainteresowany propozycją Meloni

2025-03-27 18:00
publikacja
2025-03-27 18:00
Dodaj Bankier.pl w Google

Premier Włoch Giorgia Meloni podczas szczytu w Paryżu w czwartek powtórzyła propozycję udzielenia Ukrainie gwarancji według modelu artykułu 5. traktatu NATO - podała kancelaria szefowej rządu w Rzymie. Jak zaznaczono, prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził gotowość "zgłębienia" tej propozycji, co premier przyjęła przychylnie.

Gwarancje dla Ukrainy w modelu 5. art. NATO. Macron zainteresowany propozycją Meloni
Gwarancje dla Ukrainy w modelu 5. art. NATO. Macron zainteresowany propozycją Meloni
fot. kirill_makarov / / Shutterstock

W komunikacie kancelarii włoskiej premier zaznaczono potrzebę solidnych i wiarygodnych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy. Jak podkreślono, gwarancje te muszą mieć "fundament w kontekście euroatlantyckim, także na bazie Artykułu 5." NATO.

Kancelaria rządu w Rzymie zaznaczyła, że prezydent Macron wyraził zainteresowanie zgłębieniem tej oferty, co premier Meloni przyjęła z przychylnością.

Giorgia Meloni podczas szczytu "koalicji chętnych" w Paryżu powtórzyła, że "nie jest przewidziany żaden udział włoskich wojsk w ewentualnych siłach na Ukrainie.(PAP)

sw/ mms/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pstrzezek
Wygląda to trochę jak wyścig kto będzie pierwszy w temacie odbudowy i zarobku na zrujnowanym kraju. USA robi swój prywatny fundusz z prawem pierwszeństwa. UE nagle chce wysyłać siły stabilizacyjne. Rosja już swoje wyszarpała w Donbasie.
alex12
Nie mają nic do powiedzenia w NATO a szafuj artykułami tej organizacji jakby były ich własne...
to tak jak nasze władze, nic nie mogę ale szczekają najgłośniej z za ogrodzenia...
polonu
Tusk to sobie może wysłać do Ukrainy Hołownie jak chce
sterl
Uczcie się dzieciaki od Amerykanów jak nie dać się wciągnąć do III WŚ i przy tym Polskę..
pstrzezek
Jaki miałby być by sens dawania gwarancji według modelu artykułu 5. traktatu NATO, krajowi który już jest zaatakowany, już jest w stanie wojny? Kto zdrowo myślący daje gwarację na zepsuty samochód i to już po fakcie sprzedaży? Myślę że Europa coś próbuje ale się gubi w dobrych chęciach.
klimaciarz
Meloni, Macron, Tusk i reszta ferajny, to są jacyś właściciele ludzi? o wysyłaniu wojsk pisze się, jak o wysłaniu palety z bananami...co się z ludźmi porobiło?

Powiązane: Plan pokojowy dla Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki