REKLAMA

Grupa Selena na początku marca wznowiła produkcję w fabryce w chińskim Nantong

2020-03-16 14:54
publikacja
2020-03-16 14:54
fot. REUTERS/Kacper Pempel / FORUM

Grupa Selena na początku marca wznowiła produkcję w fabryce w chińskim Nantong - poinformowała PAP Biznes spółka.

Wcześniej, pod koniec lutego, grupa wznowiła produkcję w fabryce w chińskim Foshan.

"Druga fabryka też pracuje, ale z mniejszą mocą, ze względu na fakt, iż obsługuje rynek chiński – a tutaj jeszcze jest spowolnienie na rynku budowlanym" - napisano w komunikacie przesłanym PAP Biznes.

"Na rynku polskim nie odnotowaliśmy symptomów wpływających negatywnie na sprzedaż. Nasza spółka dystrybucyjna – Selena SA, była uczestnikiem tegorocznych Targów PSB, podczas których – pomimo zauważalnie niższej frekwencji – zebrano dużo zamówień i nawiązano nowe relacje biznesowe" - dodano.

Pod koniec stycznia Selena informowała o wstrzymaniu produkcji w obu chińskich zakładach w związku z epidemią koronawirusa.

Grupa Selena ma 33 spółki w 16 krajach. Poza Chinami zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii.

"W ubiegłym tygodniu miałem rozmowy z menedżerami Seleny ze wszystkich krajów, w których działamy. Z tych rozmów wyłania się zróżnicowany obraz: tam, gdzie politycy i biznes podjęli szybkie i odważne decyzje – udało się silnie stłumić pierwszą falę koronawirusa. Tak jest w wielu krajach Południowo-Wschodniej Azji. U nas w Europie decyzje polityków są spóźnione, co skutkuje znacznym chaosem w społeczeństwach i nadmiernym przeciążeniem służby zdrowia. Nasi włoscy, hiszpańscy czy niemieccy pracownicy mają coraz więcej wątpliwości, czy ich rządy działają w tempie adekwatnym do zagrożenia" - napisał w komentarzu dot. epidemii koronawirusa prezes spółki Krzysztof Domarecki.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki