REKLAMA

Greta Thunberg zawiesza piątkowe strajki szkolne z powodu koronawirusa

2020-03-11 15:38
publikacja
2020-03-11 15:38
fot. Pontus Lundahl / TT News Agency

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg ogłosiła w środę w mediach społecznościowych zawieszenie do odwołania piątkowych strajków szkolnych. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

"Musimy słuchać rad ekspertów i naukowców. To dotyczy oczywiście wszystkich kryzysów (...). My, młodzi ludzie, jesteśmy najmniej zagrożeni wirusem, ale ważne jest, abyśmy okazali solidarność z najbardziej narażonymi" - oświadczyła Thunberg.

Według aktywistki powołany przez nią ruch piątkowych strajków Fridays for Future musi teraz znaleźć nowe sposoby na propagowanie świadomości o kryzysie klimatycznym.

"Ograniczmy liczbę fizycznych zgromadzeń, za to zwiększmy zaangażowanie" - poleciła Thunberg, zwracając uwagę na możliwość prowadzenia piątkowych strajków poprzez publikowanie własnych zdjęć w mediach społecznościowych.

W Szwecji do południa w środę władze nie podjęły decyzji o zamknięciu szkół.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

zys/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
petros555
Przez jakis czas nie bedziesz musiała chodzic do szkoly dziewczynko, a twoim rodzicom I ich mocodawcom spod ciemnej gwiazdy wszystkiego najgorszego...
1as
Przenieśmy strajki szkolne na poniedziałki!
W końcu nikt nie lubi wstawać rano w poniedziałek.
Ja też się przyłączam, będę wklejać swoje zdjęcia na portale społecznościowe. Zrozumiałem, że muszę zacząć walczyć o przyszłość świata.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki