Grecja: burmistrz-złodziej skazany na dożywocie

Sąd w Salonikach skazał byłego burmistrza miasta na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Polityk i jego współpracownicy przywłaszczyli sobie 17 milionów euro publicznych pieniędzy.

OPIS
Źródło: iStockphoto / Thinkstock

Vassilis Papageorgopoulos, który rządził Salonikami w latach 1999-2010, resztę życia spędzi za kratami - donosi grecki dziennik Kathimerini. Taki sam wyrok dostali jego współpracownicy: sekretarz Mihalis Lemousias oraz miejski skarbnik Panagiotis Saksonis.

Zdaniem sądu, politycy przywłaszczyli sobie środki przeznaczone na emerytury pracowników instytucji miejskich. Mechanizm był następujący – skarbnik wstrzymywał przelewy do funduszy emerytalnych, pobierał 10% “prowizji” i przekazywał pieniądze na wspólne konto skarbnika i burmistrza. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jeden z funduszy emerytalnych zgłosił, że nie otrzymuje środków od miejskich władz.

Sam Papageorgopoulos nie przyznał się do winy. Jego zdaniem prowadzone przeciwko niemu postępowanie było “procesem politycznym”. Cała trójka skazanych zapowiedziała odwołanie od wyroku.

/mż, ekathimerini

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Tomeczek_888

A u nas Jozef Bak nadal na wolnosci spokojnie pracuje.

! Odpowiedz
0 0 ~menda2

W POlsce dostałby dużo mniej niż niejaki Jędruch (rzekomo przywłaszczył sobie 400mln), czyli bodajże niecałe 4 lata. Wg wyroku musiałby oddać 1/8 tego co ukradł (w/w Jędruch ma zasądzone 54mln), ale oczywiście nie musiałby niczego oddawać, bo oficjalnie nie miałby żadnego majątku i nikogo by to nie obchodziło, a po wyjściu z pierdla zostałby szanowanym biznesmenem kupującym "cegiełki wyborcze" jedynej słusznej przewodniej siły narodu - Szalupy Obywatelskiej, partii geszefciarzy i przekrętasów.

Poziom złodziejstwa za czasów Szalupy sięgnął apogeum, wręcz poziomu absurdu. No ale dała przykład Sawicka jak lepkie łapy należy mieć, biedaczka niestety wpadła, ale za to ilu się udało!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Qwerty321

Brawo! U nas na taki los czeka setki albo i nawet tysiące legalnych złodziei.

! Odpowiedz
0 0 ~Nadzieja

Kiedy w Polsce???

! Odpowiedz
0 0 ~ZNAWCA TEM ATU

TO MA SENS !!!!!!!!!!

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl