Genetycy podważają informscje o sklonowaniu człowieka

Zajmująca się genetyką firma Clonaid poinformowała o narodzinach pierwszego sklonowanego człowieka. Jest to dziewczynka urodzona przez 30-letnią Amerykankę.

Większość ekspertów ma poważne wątpliwości co do technicznych możliwosci sklonowania człowieka przez Clonaid. Powiązana z sektą raelian firma w przeszłości z różnym powodzeniem klonowała myszy, owce, bydło i inne zwierzęta.

Francuski profesor Axel Kahn, światowy autorytet w dziedzinie genetyki, podważa rewelacje dotyczące narodzin sklonowanej dziewczynki. Uważa on, że nie jest to możliwie z naukowego punktu widzenia. Zwrócił uwagę, że firma Clonaid nie przedstawiła żadnych naukowych dowodów. Dodał, że naukowcy powinni sporządzić najpierw zapis kodu genetycznego dziecka i osoby, której klonem jest niemowlę, przy czym oba te kody powinny być identyczne.

Jako nieprawdopodobną ocenił informację o rzekomych narodzinach pierwszego klonu ludzkiego profesor genetyki Piotr Węgleński z Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślił on, że eksperymenty dotyczące klonowania ludzi, poza ich kontrowersyjnym aspektem moralnym, są niezwykle skomplikowane i bardzo kosztowne. Węgleński przypomniał, że raelianie, z którymi związana jest Clonaid, uważają, że wszystkie żywe organizmy ziemskie są wynikiem genetycznych manipulacji kosmitów, co dodatkowo każe wątpić w prawdziwość przekazywanych przez firmę informacji.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil