Gaming Factory pozyskał z oferty publicznej ponad 17 mln zł

2020-07-09 16:28
publikacja
2020-07-09 16:28
Gaming Factory

Gaming Factory przydzielił wszystkie akcje w ofercie publicznej i pozyskał ponad 17 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Producent gier chce zadebiutować na rynku głównym GPW do końca lipca.

Przedmiotem emisji było 1,1 mln akcji serii E, a przedmiotem sprzedaży 275 tys. istniejących akcji serii B. Redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła ponad 89 proc. Cena emisyjna akcji została ustalona na 15,50 zł.

"Z emisji akcji pozyskaliśmy ponad 17 mln zł. Ok 70 proc. wpływów przeznaczymy na produkcję gier, pozostałe środki na marketing i działania związane z ich wydawaniem. Część środków pozyskanych od inwestorów planujemy przeznaczyć na dokończenie tytułów, które są w trakcie produkcji, w tym między innymi: Human Farm, Roman Legionary, Big Battle and Defence Simulator oraz Knight Simulator" - poinformował prezes Mateusz Adamkiewicz.

W komunikacie podano, że "wishlisty" wszystkich tytułów gier z portfolio Gaming Factory wynoszą obecnie ponad 400 tys. zapisów. Największą listę, ok. 50 tys. osób, posiada Bakery Simulator. Gra - jak podano - powinna ukazać się pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Do końca lipca spółka chce zadebiutować na rynku głównym GPW.

Podstawowym założeniem strategii Gaming Factory jest wydawanie nisko- i średniobudżetowych gier komputerowych (6-15 rocznie), a także stopniowe zwiększanie przychodów z produkcji własnych projektów.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji spółki był Trigon DM. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
johny666
dostałem 10% tego na co sie zapisałem :D

widocznie popyt ogromny. Zawsze mozna dokupic na rynku wtórnym, zobaczymy co sie bedzie dzialo.
francuski
Spend był konkret skoro otrzymałem aż 10% papieru ⚡
nowicjus5
Dostałem 10% tego na co się zapisałem. A była to skromna ilość. Aż takie zainteresowanie było?

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki