REKLAMA
WEBINAR

"GW": Leszek Czarnecki pozwie Polskę. Miliard euro za aferę KNF

2019-07-12 08:16
publikacja
2019-07-12 08:16

Leszek Czarnecki pozwie Polskę o miliard euro. To pokłosie afery KNF, która pod koniec ubiegłego roku wstrząsnęła opinią publiczną – informuje „Gazeta Wyborcza”.

"GW": Leszek Czarnecki pozwie Polskę. Miliard euro za aferę KNF
"GW": Leszek Czarnecki pozwie Polskę. Miliard euro za aferę KNF
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Jak informuje gazeta, biznesmen oskarży Komisję Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny o działanie na szkodę jego banków oraz próbę ich przejęcia. Sprawa ma trafić do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Instytucja ta w przeszłości zajmowała się m.in. sporami polskich władz z funduszem Abris Capital. Od polskiego rządu Czarnecki ma domagać się miliarda euro czyli ok. 4,26 mld zł.

Co warto przeczytać:

Banki Czarneckiego, o których wspomina gazeta, to notowane na GPW Idea Bank oraz Getin Noble Bank. Przeżywające problemy banki obecnie są na etapie szukania kapitału po tym, jak na panewce spalił plan ich fuzji – proces ten przebiega pod nadzorem KNF. W portfelu wrocławskiego biznesmena znajduje się także Getin Holding. Akcje spółek wchodzących w skład "imperium Czarneckiego" nie zareagowały burzliwie na dzisiejsze doniesienia - na starcie sesji Idea Bank zyskuje 0,8 proc., Getin Noble traci 1,1 proc., a Getin Holding 0,34 proc. Obroty na walorach nie są szczególnie wysokie - łącznie nie przekraczają nawet 400 tys. zł

W czerwcu prokuratura odmówiła przyznania Leszkowi Czarneckiemu statusu pokrzywdzonego w sprawie postępowania dotyczącego podejrzenia przekroczenia uprawnień przez byłego szefa KNF Marka Ch.

Przewodnik po aferze KNF. Czarnecki, Chrzanowski, "plan Zdzisława" i cała reszta

Afera KNF zawładnęła debatą publiczną w Polsce. W gąszczu licznych wątków, postaci i pojęć łatwo się pogubić. Pomóc może „Przewodnik po aferze KNF”.

 

MZ

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (52)

dodaj komentarz
lowryder
No i bardzo dobrze ze pozywa bo każdy może walczyc o swoje prawa. Ja tak zrobilem i uzyskalem odszkodowanie od ubezpieczyciela.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
sel
Nie czytaj tutaj gazet i bajek z tvpis tylko pomyśl. taki z niego obrońca starego systemu jak z Pinokia lepiącego plakaty wyzwoliciel.
krokus12
to dlaczego prezes KNF podał się do dymisji ? ma rację ,że robi to poza granicami Polski bo u nas było by jak aferą z wieżami prezesa
aerk
Ciekawe czy Polska pozwie Czarneckiego za wywołanie afery bankowej ? próby przekupstwa urzędnika państwowego itd ?
jes
Podobacie mi się pisowcy oglądający TVKurksi - wyszło na to, że to Czarnecki chciał przekupić Chrzanowskiego. Brawo.
Wiadomo, że Czarnecki to esbek i jak zdobył majątek ale teraz jest mowa o próbie przejęcia jego banków przez układ pisowski, z glapciem na czele i marionetką Chrzanowskim.
skasowane_konto
suma sumarum jakby to się nie skończyło to szary Kowalski zapłaci za ten cały cyrk. A niektórzy nawet podwójnie !
r4k odpowiada aerk
Czyli to normalne, że urząd nadzorujący banki żąda łapówki od ich właścicieli.
Taki to kraj?

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki