GDDKiA: do końca roku przetargi na blisko 250 km dróg

Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg - poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane jest poszukiwanie wykonawcy m.in. śląskiego odcinka S1 oraz drogi S19 od Białegostoku do granicy województw podlaskiego i mazowieckiego.

(GDDKiA)

Jak podano w czwartkowym komunikacie, do końca roku w przetargu znajdzie się 226 km dróg ekspresowych oraz około 20 km dróg krajowych.

GDDKiA podała, że już niedługo do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a później na platformę zakupową trafi pierwszy z przetargów na realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko-Białą (łączna długość ok. 40 km) oraz pomiędzy Podwarpiem i Dąbrową Górniczą (ok. 8 km). Na przełomie roku ogłoszony zostanie także przetarg na obwodnicę Oświęcimia, łączącą się z S1 (ok. 9 km).

Kolejny z przetargów, jakie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zamiar ogłosić do końca roku, dotyczy 33 km drogi ekspresowej S3 pomiędzy Świnoujściem a Troszynem.

"Wykonawcy S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem już pracują, a my rozpoczniemy poszukiwanie kolejnych, na odcinki od Białegostoku do granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. To w sumie blisko 114 km tej trasy i dodatkowo 2 km drogi S8 w pobliżu Białegostoku oraz blisko 20 km nowych odcinków DK65 i 66" - poinformowano w komunikacie.

Jak przypomniano, GDDKiA od początku września br. ogłosiła przetargi na realizację niemal 113 km autostrad i dróg ekspresowych. (PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ dym/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 domisie

Za szybko budują dlatego ceny są tak wysokie. Limit na naszą gospodarkę to 300 km rocznie w budowie. Więcej ludzi po prostu nie ma.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne