REKLAMA

Fundusze zgromadziły najwięcej złota od pięciu lat

2018-03-30 21:28
publikacja
2018-03-30 21:28

Pogorszenie danych z gospodarek oraz ryzyko geopolityczne wspierają dobrą passę złota.

fot. / / YAY Foto

Notowania złota wyrażone w dolarze zakończyły kwartał 1,7-procentową zwyżką, sięgając 1325 dol. za uncję, po tym jak w ostatnich trzech miesiącach 2017 r. kruszec umocnił się o 1,8 proc. To oznacza już trzeci z rzędu kwartał zakończony na plusie, a z taką serią inwestorzy nie mieli do czynienia od 2011 r. Choć zwyżki są powolne, to o rosnącym zainteresowaniu inwestycjami w złoto świadczą puchnące zasoby opartych na nim funduszy typu ETF. Od początku roku zakupiły one na czysto 43 tony kruszcu, a ilość złota w ich aktywach sięgnęła 2269 ton i była największa od 2013 r.

Do systematycznych zakupów inwestorów nie zniechęcają podwyżki stóp Fedu, które zwiększają koszt alternatywny lokowania w nie oferującym dochodu kruszcu. Przeważył jednak wpływ korzystnej dla złota słabości dolara oraz poszukiwania przez inwestorów bezpiecznych schronień pośród wyprzedaży na rynkach akcji oraz wzrostu ryzyka geopolitycznego. Skupiający wszystkie rynki akcji na świecie indeks MSCI All Country stracił w pierwszym kwartale 1,5 proc., co miało związek z pogorszeniem danych z głównych gospodarek oraz obawami przed wybuchem wojny handlowej i zaostrzeniem kursu polityki zagranicznej administracji wobec Iranu. Realizacja negatywnych scenariuszy oznaczałaby w przyszłości łagodniejszą politykę banków centralnych, a co za tym idzie – wzrost atrakcyjności złota.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (34)

dodaj komentarz
open_mind
Ex-perci twierdza że: 33,750 $ złoto i 575 $ srebro - będzie kosztować po tych przerażających wydarzeniach finansowych jakie mają nastąpić. Ale jak to zwykle eksperci, wiadomo to jaka waluta w ogóle będzie obowiązywać?
open_mind
Od dzisiaj do 2025 świat będzie na pewno zupełnie innym miejscem. Nie możemy się nauczyć o nadchodzących 4 do 7 latach od propagandy rządowej, banku centralnego lub mediów, ponieważ one nie rozumieją, co się stanie, ani nie powiedzą prawdy. Ale możemy się wiele nauczyć z historii.!!! Większość ludzi polega na Internecie w celu uzyskania Od dzisiaj do 2025 świat będzie na pewno zupełnie innym miejscem. Nie możemy się nauczyć o nadchodzących 4 do 7 latach od propagandy rządowej, banku centralnego lub mediów, ponieważ one nie rozumieją, co się stanie, ani nie powiedzą prawdy. Ale możemy się wiele nauczyć z historii.!!! Większość ludzi polega na Internecie w celu uzyskania informacji lub wiadomości, ale większość z nich jest niestrawna, wprowadzająca w błąd, fałszywa lub po prostu zbyt przytłaczająca, aby zrozumieć ...
open_mind
Gorąca wiadomość: Tego w Onet.pl i tvp24 nie zabaczycie. USA ma swoją „Palestynę” na granicy z meksykiem gdzie setki szturmują US granicę i rozpoczynają się regularne walki. Brawo to dzięki Sanctuary city brawo wy.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=pBCYi1CPHVw
open_mind
A na horyzoncie po autostradach dosłownie piesze „pielgrzymki” z Gwatemali Hondurasu itd. Chciała Kalifornia no to będzie miała! Sami lewicowi demokraci maszerują ! Jak poprzednio na Europę – na YouTube dużo filmików można znaleźć. Myślę że to jest sterowane ale cisza psyt. Ale będzie się działo. Hm czyżby znowu Soros?
open_mind odpowiada open_mind
Tak chyba Soros za tym stoi bo wyśledziłem że Facebook jest tego sponsorem a to krewny Sorosa. Brawo zaczyna się. Oczami wyobraźni widzę przedstawicieli Kalifornii witających ich chlebem i solą hahaha. Może nawet Merkel-ka przyleci?
Raffmo
filmik jest sprzed kilku lat !
open_mind odpowiada Raffmo
Published on Mar 31, 2018
antonicaracal odpowiada Raffmo
To rzeczywistość !
Dziś prasa światowa też o tym donosi !
"Pielgrzymi" z Guatemali są w drodze do USA.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki