REKLAMA

Fundusze dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz finansowanie Start’up-ów

2011-12-01 10:42
publikacja
2011-12-01 10:42
Inicjatywa Mikro podpisała dziś umowę o wartości 17 milionów złotych na dofinansowanie działalności przedsiębiorców w Polsce (sektor MiMSP – mikro i małych przedsiębiorstw) oraz na rozwój start-up’ów (nowo tworzonych firm) z EU Microfinance Platform reprezentowanym przez Europejski Fundusz Inwestycyjny, spełniając tym samym rygory wiarygodności finansowej oraz kredytowej w międzynarodowym wymiarze.

W ramach tej kwoty możliwa jest współpraca z podmiotami z obszaru mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MiMSP) w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy, rozwoju bieżącej działalności oraz realizacji projektów mających zwiększać potencjał przedsiębiorstw w zakresie istniejących i przyszłych dóbr lub usług będących przedmiotem ich działalności.

Jaki kredyt na założenie firmy?
Projekty finansowane są przez udzielanie odnawialnych linii funduszowych lub wypłacanych w transzach lub jednorazowo kredytach, mających charakter zwrotny, dopasowywanych do sezonowości oraz specyfiki każdego projektu indywidualnie. Możliwe okresy finansowania dopasowywane są zawsze do potencjału przedsiębiorstwa oraz sezonowości jego działalności. Możliwe są karencje oraz dodatkowe transze finansujące dla dobrze rokujących projektów.

Finansowanie typu „start’up” jest dostosowane do specyfiki i doświadczenia przyszłych przedsiębiorców i nie jest ograniczone kwotowo, jednak zakres finansowania zależy od wykonalności projektu, co zawsze jest poprzedzone analizą biznesową i ryzyka przeprowadzaną w Inicjatywie Mikro. Start’up w definicji Inicjatywy Mikro to wszyscy przedsiębiorczy Polacy, którzy zamierzają podjąć działalność gospodarczą lub są we wczesnej fazie jej rozwoju – do 12 miesięcy jej funkcjonowania, posiadający dobry pomysł na duży i mały Biznes.

Inicjatywa Mikro (IM); www.inicjatywamikro.pl – fundusz pożyczkowy od 15 lat działający na rynku Polskim udzielający dofinansowania z własnych środków oraz środków pochodzących od partnerów międzynarodowych - EIF (Europejski Fundusz Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, itp.) z przeznaczeniem na rozwój przedsiębiorczości w Polsce; Klientami firmy do dziś zostało około 11 000 przedsiębiorców, dzięki działalności firmy stworzone zostało 13 000 Miejsc pracy. Od 2010 roku część międzynarodowego holdingu CEE Microfinance prowadzącego poza Polską instytucje finansujące przedsiębiorczość w Mołdawii, Albanii oraz posiadającego bank w Rosji.

Europejski Fundusz Inwestycyjny, (EIF – www.eif.Org); fundusz kapitałowy , w którym większościowy pakiet udziałów posiada Europejski Bank Inwestycyjny (EIB – ww.eib.org), którego właścicielska struktura to 61% udziałów EIF, 30% ;udziałów Komisja Europejska, 9% pozostałe instytucje finansowe. Główną strategią EIF wspólnie z EIB (EIB Group) jest implementacja strategii wspierania rozwoju przedsiębiorczości w zakresie implementacji technologii, powstawaniu nowych miejsc pracy, ekonomicznego wzrostu przedsiębiorstw, przez dofinansowanie funduszy inwestycyjnych zajmujących się następnie ewaluacją i finansowaniem określonych segmentów rynku.


Prezes Zarządu
Piotr Zimoląg

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dotacje unijne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki