REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Fundacja Nawalnego: majątek rodziny wicemer Moskwy wart 102 mln dol.

2019-08-01 18:45
publikacja
2019-08-01 18:45

Wartość majątku bliskich krewnych wicemer Moskwy Natalii Sierguniny szacowana jest na 6,5 mld rubli (ok. 102 mln dol.) - ogłosiła w czwartek Fundacja Walki z Korupcją (FBK) założona przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.

fot. Vyacheslav Prokofyev / / Forum/TASS

FBK poinformowała, że urzędniczka zarobiła miliardy rubli na sprzedaży miejskich nieruchomości firmom, kontrolowanym przez członków jej rodziny.

W latach 2011-18 Siergunina była zastępczynią mera Siergieja Sobianina ds. nieruchomości. FBK podaje, że w tym okresie około dziesięciu zabytkowych budynków w centrum Moskwy sprzedano firmom powiązanym ze szwagrem Sierguniny Łazarem Safanijewem. We wszystkich przypadkach ceny sprzedaży były zaniżone do aukcyjnego minimum - zauważono.

Współpracownicy FBK ujawnili, że na miejscu większości sprzedanych budynków wkrótce powstały hotele. Krewni wicemer posiadają luksusowe mieszkania, apartamenty w Moskwie i drogie samochody, jej siostra ma dwie restauracje, a szwagier - posiadłość w Austrii.

Fundacja zauważa, że według sprawozdań majątkowych Siergunina należy do najbiedniejszych pracowników moskiewskiej administracji. Z deklaracji podatkowej wynika, że jej jedynym źródłem przychodów jest wynagrodzenie i jest właścicielką tylko trzypokojowego mieszkania w Moskwie.

Siergunina obecnie nadzoruje przebieg wyborów do władz Moskwy. Niedopuszczenie do udziału w tych wyborach kandydatów opozycji było przyczyną demonstracji w stolicy w ubiegłą sobotę, podczas której zatrzymano ponad 1300 osób. Za wzywanie do udziału w proteście Nawalny obecnie odbywa karę 30 dni aresztu. (PAP)

ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
tindala
Aj ! Waj ! i byłem i mam znajomych. Więc wielkie pudło. Wszystkim polecam Markiza de Custine "Listy z Rosji" Wprawdzie to z czasów Mikołaja I, ale pomijając modę i technikę ma się wrażenie jakby to było dziś. Cienka warstewka lakieru a pod nią ........ ajwaj i o dlaboga ale beka
ajwaj
Mikolaj jest 24,12
teraz jest lato
marxs
a kiedy artykuł pt."wielki majątek rodziny Mateusza Morawieckiego"?
tindala
Rosja to państwo gdzie bezwzględne posłuszeństwo wobec przywódcy nagradzane jest prawem do nieograniczonego pomnażania majątku - dla krnąbrnych alternatywą jest czeczeński zabójca, lub herbatka a la` Litwinienko.
ajwaj
Kiedy byles w Rosji, gdzie, z kim sie zadawales ?

Na razie to mantra Gazety tzw, Polskiej odznaczanej przez Ukro.Bezpieke :)
Zyja z niby rusofobii, jest kasa i kielbasa.
I tego niedlugo nie bedzie - powrót na zmywak.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ajwaj
Nawalny to czlowiek Sorosa & co, organizuje mini demos gl. z malotalami, którym zreszta nie placi
"Bloger" - milioner :)

Jesli ma cos na Sergunine itd. moze, protestowac w prokuraturze Z DOWODAMI, których nie ma. ALE jego rola to wlasnie wystepy przed kamerami, teorie spiskowe i granie meczennika. Inaczej
Nawalny to czlowiek Sorosa & co, organizuje mini demos gl. z malotalami, którym zreszta nie placi
"Bloger" - milioner :)

Jesli ma cos na Sergunine itd. moze, protestowac w prokuraturze Z DOWODAMI, których nie ma. ALE jego rola to wlasnie wystepy przed kamerami, teorie spiskowe i granie meczennika. Inaczej bylby blogerem bez milionów. :)

Siedzi na 8 lat juz np. byly minister rozwoju RF Aleks Uliukajew, za usilowanie wziecia lapówki 2 mln $. I to w ciezkiej kolonii karnej jak i dziesiatki tys. innych Korupcja jak i wszedzie jest problemem w Rosji.

W PISa-PL Ujukajew jak n.p. Misiewicz, Kogut itd. dostal by pare tyg. puszki i nagane. A to czubek loda.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki