Firmy mylą faktoring z windykacją

Z usług faktoringowych w Polsce korzysta ok 8 tys. przedsiębiorstw. Głównymi powodami małej popularności faktoringu jest brak wiedzy, a także mylne kojarzenie usługi z kontrolą finansową.

Firmy mylą faktoring z windykacją

Start odtwarzacza ...


Jednak nie tylko brak wiedzy jest przeszkodą dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych - Faktoring wciąż jest rozwiązaniem dosyć drogim. Sama oferta  klasycznego, bankowego faktoringu jest skierowana do większych firm, posiadających regularne obroty i przede wszystkim zdolność kredytową - komentuje wiceprezes Faktoramy Jakub Ananicz.

Polscy przedsiębiorcy mają także spory problem z płynnością finansową, czego jedną z przyczyn jest niewywiązywanie się kontrahentów z umowy. – Faktoring jest jednym z rozwiązań poprawiających płynność. Dla rynków bardziej rozwiniętych faktoring jest rozwiązaniem niemalże codziennym. U nas wciąż mamy jeszcze dużo do nadgonienia – dodaje Paweł Bryła, członek zarządu mFaktoringu.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kris

Chciałem skorzystać z reklamowanego faktoringu Idea Banku. Najpierw sprawdzali moja zdolnośc kredytowa potem moich klientów. Interesowały ich tylko pewne faktury i chcieli za faktury na 45-60 dni - 8 %. Dogadałem sie z kilentem ze dam mu rabat 2 % jak bedzie mi płacił po 7 dniach. Wszyscy są zadowoleni. Opócz Idea Banku. 8% za 1-1,5 miesiąca to lichwa i powinno byc ścigane z urzędu anie jeszcze to reklamują na portalach. Przecież to niejednokrotnie cała marża.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~marek

Idea Bank to jeszcze chciał rozmawiać nie jak inni, Ja próbowałem w Bzwbk takie coś załatwić to nie dość że miałem masę dokumentów do przygotowania, to jeszcze tylko niektórzy moi odbiorcy nadawali się do faktoringu. A na domiar tego aby juz skorzystać z tej usługi to dowiedziałem się że wszystkie faktury jakie wystawiam do tych odbiorców musze przez to rozliczac i jeszcze na starcie zapłacić 8 tys zł za podpisanie umowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne