Informacja Zarządu w sprawie wpływu koronawirusa Covid-19 na działalność Spółki

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 10 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-20
Skrócona nazwa emitenta
FASING
Temat
Informacja Zarządu w sprawie wpływu koronawirusa Covid-19 na działalność Spółki
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. ("Spółka", "Emitent") w nawiązaniu do komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") z dn. 12 marca 2020 roku w związku z zaleceniami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych ("ESMA") ws. wpływu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na działalność Spółki, wyniki finansowe i jej perspektywy, zawiadamia, że:
Zarząd Spółki podjął wszelkie możliwe środki ostrożności i zwiększył zasady bezpieczeństwa pracowników Spółki, poprzez wprowadzenie i egzekwowanie zarządzeń sformułowanych na podstawie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W przypadku obszarów funkcjonowania Spółki, tam gdzie to możliwe, został wprowadzony system pracy zdalnej, który jest jednak ograniczony ze względu na profil produkcyjny Emitenta. Ponadto, ograniczono do niezbędnego minimum liczbę spotkań, narad i przyjmowanie Gości, a te spotkania, które muszą mieć miejsce, odbywają się przy zachowaniu zasad ochrony przed możliwością rozprzestrzeniania wirusa.
Spółka na bieżąco analizuje dostępne dane rynkowe oraz informacje o otoczeniu Emitenta w kontekście wpływu pandemii na bieżącą działalność jak i perspektywy rozwoju Grupy.
Spółka w okresie panującej pandemii spodziewa się spadku przychodów, co może mieć wpływ na ostateczne wyniki finansowe. Jednakże na dzień publikacji raportu, z uwagi na dynamicznie zmieniające się warunki, w tym na rynku chińskim, Zarząd Emitenta nie może w sposób jednoznaczny określić wpływu rozprzestrzeniania się wirusa na działalność, wyniki finansowe i perspektywy rozwoju Spółki.
W przypadku wystąpienia istotnych zdarzeń związanych z wpływem pandemii na działalność Emitenta oraz w przypadku wejścia w posiadanie wiarygodnych szacunków wpływu Epidemii na wyniki, Emitent będzie przekazywać stosowne informacje w kolejnych raportach bieżących.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-20 Zdzisław Bik Prezes Zarządu
2020-03-20 Zofia Guzy Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.