Ewakuacja na lotnisku we Frankfurcie. Będą opóźnienia

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem poinformowało, że wznawia w środę funkcjonowanie po około dwugodzinnej przerwie i częściowej ewakuacji, wymuszonej przedostaniem się jednej osoby do strefy chronionej bez poddania się wymaganym procedurom bezpieczeństwa.
[Aktualizacja, godzina 13:30]

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) podała, że pierwszych przylotów na frankfurckie lotnisko należy oczekiwać po godz. 14. Ostrzeżono przed "znaczącymi opóźnieniami". Pasażerom zaleca się sprawdzanie na bieżąco informacji o lotach u swoich przewoźników.

Rzeczniczka niemieckiej policji oświadczyła, że w związku z incydentem zatrzymano podejrzaną kobietę i jest ona obecnie przesłuchana.

Wcześniej policja poinformowała, że zakończono podjętą ze względów bezpieczeństwa ewakuację części lotniska i w strefie odlotów nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów. "Wznowiono regularne odprawy pasażerskie" - dodał policyjny rzecznik.

Podkreślił, że nie chodziło o alarm bombowy. Na lotnisku w stan gotowości postawiony został co prawda specjalistyczny pojazd saperski, ale chodziło o pozostawiony bez opieki bagaż - zaznaczył rzecznik dodając, że oba incydenty i nie były ze sobą powiązane.

Wcześniej w środę część terminala na lotnisku we Frankfurcie nad Menem ewakuowano, gdy jedna osoba przedostała się do strefy chronionej przed zakończeniem kontroli bezpieczeństwa.

W związku z incydentem pasażerowie, którzy przeszli już kontrolę, musieli zrobić to ponownie. Agencja dpa relacjonowała, powołując się na świadków, że mimo zarządzonej ewakuacji na lotnisku panował spokój i nie widać było paniki.

Frankfurckie lotnisko to największy port lotniczy w Niemczech i czwarty co do wielkości w Europie. (PAP)

akl/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~PL

Muszą ewakuować Makrele z rządu!

! Odpowiedz
1 4 ~df

To kiepsko jest chroniona ta strefa chroniona...

! Odpowiedz
0 0 ~asdf

Stefa ma za zadanie zapobiec wnoszeniu rzeczy na samolot. Oddziela ludzi, którzy przeszli kontrolę od tych, którzy jej jeszcze nie przeszli.

Dlatego wystarczy pobiec i już będziesz w strefie lub z niej wyjdziesz. Tylko to nic nie daje potencjalnemu zamachowcowi, bo przecież jest taki sam tłum przed strefą, a często nawet większy. Liczy się to, kto i z czym się dostaje do samolotu. Dlatego nie broni się tego za wszelką cenę i nie oddziela strefy pancernymi drzwiami.

Trochę zdrowego rozsądku :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Forex

Znalezli, to byl ciapak. Ale juz go wypuscili z przeprosinami, jeszcze tylko mu beda musieli zaplacic kilka tysiakow za naruszenie nietykalnosci muzulmanina. A oficjalnie podali info, ze "nie znalezli", bo jakby podali falszywa informacje, ze to byl bialy, toby swiadkowie zaprotestowali. A w DE jest ban na pisanie zle o uchodzcach z Syrii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil