REKLAMA

Ewakuacja na lotnisku we Frankfurcie. Będą opóźnienia

2016-08-31 11:25
publikacja
2016-08-31 11:25
Ewakuacja na lotnisku we Frankfurcie. Będą opóźnienia
Ewakuacja na lotnisku we Frankfurcie. Będą opóźnienia
/ Materiały dla mediów

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem poinformowało, że wznawia w środę funkcjonowanie po około dwugodzinnej przerwie i częściowej ewakuacji, wymuszonej przedostaniem się jednej osoby do strefy chronionej bez poddania się wymaganym procedurom bezpieczeństwa.
[Aktualizacja, godzina 13:30]

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) podała, że pierwszych przylotów na frankfurckie lotnisko należy oczekiwać po godz. 14. Ostrzeżono przed "znaczącymi opóźnieniami". Pasażerom zaleca się sprawdzanie na bieżąco informacji o lotach u swoich przewoźników.

Rzeczniczka niemieckiej policji oświadczyła, że w związku z incydentem zatrzymano podejrzaną kobietę i jest ona obecnie przesłuchana.

Wcześniej policja poinformowała, że zakończono podjętą ze względów bezpieczeństwa ewakuację części lotniska i w strefie odlotów nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów. "Wznowiono regularne odprawy pasażerskie" - dodał policyjny rzecznik.

Podkreślił, że nie chodziło o alarm bombowy. Na lotnisku w stan gotowości postawiony został co prawda specjalistyczny pojazd saperski, ale chodziło o pozostawiony bez opieki bagaż - zaznaczył rzecznik dodając, że oba incydenty i nie były ze sobą powiązane.

Wcześniej w środę część terminala na lotnisku we Frankfurcie nad Menem ewakuowano, gdy jedna osoba przedostała się do strefy chronionej przed zakończeniem kontroli bezpieczeństwa.

W związku z incydentem pasażerowie, którzy przeszli już kontrolę, musieli zrobić to ponownie. Agencja dpa relacjonowała, powołując się na świadków, że mimo zarządzonej ewakuacji na lotnisku panował spokój i nie widać było paniki.

Frankfurckie lotnisko to największy port lotniczy w Niemczech i czwarty co do wielkości w Europie. (PAP)

akl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~PL
Muszą ewakuować Makrele z rządu!
~df
To kiepsko jest chroniona ta strefa chroniona...
~asdf
Stefa ma za zadanie zapobiec wnoszeniu rzeczy na samolot. Oddziela ludzi, którzy przeszli kontrolę od tych, którzy jej jeszcze nie przeszli.

Dlatego wystarczy pobiec i już będziesz w strefie lub z niej wyjdziesz. Tylko to nic nie daje potencjalnemu zamachowcowi, bo przecież jest taki sam tłum przed strefą, a często
Stefa ma za zadanie zapobiec wnoszeniu rzeczy na samolot. Oddziela ludzi, którzy przeszli kontrolę od tych, którzy jej jeszcze nie przeszli.

Dlatego wystarczy pobiec i już będziesz w strefie lub z niej wyjdziesz. Tylko to nic nie daje potencjalnemu zamachowcowi, bo przecież jest taki sam tłum przed strefą, a często nawet większy. Liczy się to, kto i z czym się dostaje do samolotu. Dlatego nie broni się tego za wszelką cenę i nie oddziela strefy pancernymi drzwiami.

Trochę zdrowego rozsądku :)
~Forex
Znalezli, to byl ciapak. Ale juz go wypuscili z przeprosinami, jeszcze tylko mu beda musieli zaplacic kilka tysiakow za naruszenie nietykalnosci muzulmanina. A oficjalnie podali info, ze "nie znalezli", bo jakby podali falszywa informacje, ze to byl bialy, toby swiadkowie zaprotestowali. A w DE jest ban na pisanie zle o Znalezli, to byl ciapak. Ale juz go wypuscili z przeprosinami, jeszcze tylko mu beda musieli zaplacic kilka tysiakow za naruszenie nietykalnosci muzulmanina. A oficjalnie podali info, ze "nie znalezli", bo jakby podali falszywa informacje, ze to byl bialy, toby swiadkowie zaprotestowali. A w DE jest ban na pisanie zle o uchodzcach z Syrii.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki