REKLAMA

Egipt: co najmniej 93 śmiertelne ofiary upałów

2015-08-15 14:04
publikacja
2015-08-15 14:04
Egipt: co najmniej 93 śmiertelne ofiary upałów
Egipt: co najmniej 93 śmiertelne ofiary upałów
fot. kamchatka / / YAY Foto

Upały panujące w Egipcie były w ostatnim tygodniu przyczyną śmierci co najmniej 93 osób - poinformowała w sobotę egipska agencja prasowa MENA. Meteorolodzy nie prognozują na razie ochłodzenia.

(fot. kamchatka / YAY Foto)

Egipskie lata są zawsze bardzo gorące, ale w ostatnich tygodniach temperatury są jeszcze wyższe niż zwykle - na południu kraju dochodzą do 46 stopni Celsjusza, a w Kairze do ponad 40.

Prognozy na niedzielę mówią, że może być jeszcze goręcej; dla Kairu meteorolodzy przewidują 42 stopnie.

Ofiary śmiertelne to w większości ludzie starsi. Egipskie media odnotowały, że z powodu upałów zmarło też kilku pacjentów szpitala psychiatrycznego koło Kairu i kilku osadzonych w więzieniach.(PAP)

az/ abr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Podróże

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~statystyk
Statystycznie w Polsce umiera codziennie ok 1000 osób, nie wiadomo ile z nich z powodu upałów. Ktoś wsześniej poinformował, że z powodu dwóch ciepłych zim i braku epidemii grypy długość życia w Polsce wydłużyła się o kolejne 0,7 roku. Na szczęście wczoraj spadł deszcz i temperatura spada.
~urzędnik
Jeśli ktoś umrze, rodzina dostaje tzw "akt zgonu" i bezzwłocznie pędzi z nim do Urzędu Stanu Cywilnego, który zejście rejestruje. GUS dysponuje więc danymi dziennymi w czasie quasi rzeczywistym, ale czy dziennikarz albo zwykły obywatel ma do nich dostęp?
~pytanie
A ile było ofiar upałów w Polsce? W mojej miejscowości częściej niż zwykle słychać było syreny pogotowia ratunkowego. Na tablicy nekrologów zabrakło miejsca, choć same "świeże". Czy szukać danych w bazie Pesel, czy w NFZ? Kto publikuje miesięczne liczby urodzeń i zgonów?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki