REKLAMA

EBITDA grupy Boryszew w II kw. będzie o ok. 50 proc. niższa niż wcześniej planowano

2020-06-30 08:22
publikacja
2020-06-30 08:22
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Grupa Boryszew prognozuje, że z powodu pandemii przychody jej spółek w drugim kwartale 2020 r. będą mniejsze średnio o około 20 proc. w porównaniu do budżetu. Spadek sprzedaży spowoduje zmniejszenie, w porównaniu do budżetu, zrealizowanej EBITDA na poziomie grupy o około 50 proc. - poinformowała spółka w raporcie.

"Z uwagi na zdywersyfikowany profil Grupy Kapitałowej Boryszew, poszczególne spółki w różnym stopniu narażone są na skutki spowolnienia gospodarczego. Na poziomie całej grupy spadek sprzedaży spowoduje zmniejszenie, w porównaniu do budżetu, zrealizowanej EBITDA o około 50 proc. w okresie drugiego kwartału 2020 r. W kolejnych kwartałach bieżącego roku procentowy spadek EBITDA szacowany jest na poziomie 30-40 proc." - napisano w raporcie.

Boryszew podał, że spadek przychodów dotyczy głównie segmentu motoryzacja (zmniejszenie przychodów na poziomie około 30-40 proc. w stosunku do budżetu). "W trzecim i czwartym kwartale 2020 roku spodziewane jest osiągnięcie przychodów na poziomie nie niższym niż 80 proc. założonych budżetów" - napisano w raporcie.

Boryszew podał, że trzeba mieć na uwadze duży poziom możliwych odchyleń od tej prognozy związany z brakiem możliwości dokładnego oszacowania skali pandemii i jej skutków gospodarczych. "Prowadzenie działalności w kilku segmentach pozwala zdywersyfikować ryzyko i zmniejszyć wpływ obszarów szczególnie na nie narażonych na wynik na poziomie Grupy Boryszew" - napisano w komunikacie.

Po 3 miesiącach 2020 roku wynik EBITDA na działalności kontynuowanej wyniósł 80,6 mln zł, wobec 90,2 mln zł rok wcześniej. Strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła w I kwartale 2020 roku 35,1 mln zł podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 15,6 mln zł.

Wskaźnik zadłużenia netto/EBITDA po pierwszych 3 miesiącach 2020 wyniósł 3,8x i był na wyższym poziomie niż na koniec poprzedniego roku, kiedy wynosił 3,5x. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki