E-recepty na IOS – nowa aktualizacja

W lutym e-recepty dostępne są również dla użytkowników iPhone'ów - teraz mogą sprawdzić przepisane lekarstwa na swoim telefonie. Aktualizacja mObywatela już gotowa.

e-recepta na iPhone!
e-recepta na iPhone! (fot. freestocks.org / Pexels)

Z ostatnim dniem stycznia 2020 roku dla osób korzystających z telefonów z systemem IOS udostępniona została aktualizacja mObywatela, który umożliwia logowanie do systemu e-recept. Użytkownicy iPhone'ów doczekali się wersji na swoje urządzenia. Do tej pory tylko osoby korzystające z telefonów na systemie Android mogły korzystać z e-recepty.

– Zadbaliśmy o wygodę. Najłatwiejszy dostęp do e-recept daje nasza aplikacja mObywatel. Stale ją ulepszamy, dodajemy nowe funkcje. Naszą aplikację w swoich telefonach zainstalowało już niemal milion Polaków – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

E-recepty obowiązują w Polsce od 8 stycznia 2020 roku. Lekarze mają obowiązek wystawienia elektronicznej recepty, pacjent może wybrać jej formę. Więcej o e-receptach pisaliśmy tutaj. Polska wchodzi w erę przenoszenia dokumentów i informacji do tzw. chmury. Ministerstwo Zdrowia udostępniło dla pacjentów Internetowe Konto Pacjenta, w którym sprawdzić można nie tylko recepty, ale również skierowania czy wykonane badania i zabiegi.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 mamamarian

E-recepty są w telefonie, gdy konto pacjent.gov.pl zostanie osobiście skonfigurowane przez właściciela. Do tego potrzebny mu aktywny profil zaufany.
A że suwerena to "EB" - trzeba im wszystkim kody odręcznie pisać albo wydruki pomocnicze robić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne