REKLAMA

Drogi przed Euro 2012 będą otwarte, nawet jeśli nie będą skończone

2012-02-18 10:23
publikacja
2012-02-18 10:23

Minister transportu Sławomir Nowak poinformował w sobotę, że w ciągu najbliższych tygodni projekt ustawy umożliwiającej otwarcie przed Euro 2012 dla ruchu nawet niewykończonych dróg zostanie przyjęty przez Radę Ministrów.

"Ta sprawa jest niezagrożona, jestem o nią spokojny" - podkreślił Nowak w radiu RMF FM.

Na początku lutego minister informował, że jego resort przygotował projekt zmian w przepisach, który zakłada, że nadzór budowlany będzie mógł zezwolić na użytkowanie drogi pomimo tego, że nie wszystkie prace budowlane lub wykończeniowe zostaną zakończone. Nadzór będzie mógł też dopuścić drogę do użytku nawet wówczas, jeśli nie będzie ona spełniać wszystkich wymagań nałożonych przez prawo ochrony środowiska. Taka droga musi jednak - w świetle proponowanych zmian - spełniać wymogi prawa budowlanego, dotyczące bezpieczeństwa użytkowników.

"Ustawa jest po Komitecie Stałym (Rady Ministrów - PAP), więc czeka już na Radę Ministrów (...) Jestem już po rozmowach z prezydium komisji infrastruktury, będziemy szybko procedowali" - powiedział Nowak w sobotę.

Dodał, że ustawa będzie przewidywała określony czas dopuszczenia drogi do ruchu, warunki, określony odcinek oraz prędkość, z jaką będzie się można po niej poruszać.

Pytany jak to będzie wyglądało w przypadku autostrady A2 na odcinku Stryków - Konotopa, minister powiedział, że będzie to w zasadzie "skończona autostrada, z pełnym oznakowaniem poziomym i pionowym, być może bez wszystkich ekranów akustycznych i innych tego rodzaju rzeczy (...) Na niewielkim odcinku przewidujemy przejezdność z prędkością od 70 do 90 km/h, a na wszystkich pozostałych odcinkach będzie normalna prędkość, 140 km/h" - zaznaczył. (PAP)

mick/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~antycenzor
pisanie na tym Forum jest kontrolowanę
~he he
Cenzor -twój rudy TUSK z ACTA sie wycofał z głupiałeś już
~Łysy
Skandal. Idioci nami rządzą. Kto poniesie odpowiedzialność za katastrofy, na placu budowy - wykonawaca??
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~KAPO
powyzsze wiadomosci zostaly OCENZUROWANE jak w stanie wojennym

rozmowa kontrolowana
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki