REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Donald Tusk wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego w rankingu zaufania

2021-08-17 07:45
publikacja
2021-08-17 07:45
Donald Tusk wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego w rankingu zaufania
Donald Tusk wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego w rankingu zaufania
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Na podium rankingu zaufania niezmiennie pozostają Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski. Tuż za nimi jest lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia — wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet.

Jak podaje Onet, Jarosław Kaczyński notuje w sierpniu największy spadek zaufania. "Najwięcej zyskuje były lider PO Borys Budka. Paweł Kukiz znalazł się na ostatnim miejscu rankingu. Jest osobą z najgorszym bilansem zaufania. Jednak największy wzrost nieufności dotyczy w tym miesiącu marszałek Sejmu Elżbiety Witek" - czytamy.

Portal donosi, że pierwsze miejsce przypadło prezydentowi Andrzejowi Dudzie, któremu ufa 42,6 proc. badanych (-0,1 pkt proc. w porównaniu do lipcowego rankingu IBRiS dla Onetu). "Za nim z wynikiem 40,3 proc. zaufania (bz.) znalazł się premier Mateusz Morawiecki, a podium zamyka prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, któremu ufa 38,9 proc. respondentów (-0,6 pkt proc.)" - podaje Onet.

Jak wynika z sondażu, "na czwartym miejscu znalazł się lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia, który jest pozytywnie oceniany przez 36,6 proc. badanych (-0,2 pkt proc.), a za nim uplasował się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z zaufaniem na poziomie 32,7 proc. (-4,3 pkt proc.)".

"Awans zaliczył nowy szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, któremu w lipcu ufa 32,4 proc. badanych (+1,1 pkt proc.). W najnowszym rankingu zaufania wyprzedził wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w tym miesiącu zdobył 27,6 proc. pozytywnych opinii, co oznacza spadek o 6,9 pkt proc." - podaje Onet. Na ostatnim miejscu znalazł się Paweł Kukiz.

Z kolei w rankingu braku zaufania liderem został minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z wynikiem 63,5 proc. "Za nim znalazł się Paweł Kukiz (59,2 proc. nieufności) oraz Jarosław Gowin (58,9 proc. nieufności)" - donosi portal.

Jak podano "najwięcej negatywnych ocen w sierpniu przybyło marszałek Sejmu Elżbiety Witek". Choć poziom zaufania do niej nie uległ zauważalnej zmianie, to nieufność wobec niej wzrosła z 35,7 do 47,4 proc. (wzrost o 11,7 pkt proc.). W ciągu miesiąca stała się bowiem dużo bardziej rozpoznawalna. W lipcu nie znało jej 24,4 proc. badanych. Teraz odpowiedzi "nie znam" udzieliło 12,9 proc. osób." - czytamy.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 13-14 sierpnia na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). (PAP)

mm/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (2)

dodaj komentarz
endes
Dobre!... proponuję aby ci ufający oddali im swoje pieniądze dla celów inwestycyjnych.
3456
ha ha ha , ojcowie chrzestni .

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki