REKLAMA

Dino dołącza do sklepów otwartych w niedziele

2021-07-27 09:20
publikacja
2021-07-27 09:20
Dino dołącza do sklepów otwartych w niedziele
Dino dołącza do sklepów otwartych w niedziele
fot. Anna_plucinska / / Shutterstock

Dino dołączyło do marketów otwartych w niedziele. Mimo zakazu handlu Biedronka, Carrefour, Żabka i inne marki ominęły przepisy. 

Na stronie internetowej Dino pojawiła się lista sklepów otwartych w niedziele. Ich łączna liczba to 56, znalazły się na niej zarówno sklepy z miejscowości nadmorskich, jak i mniejszych miejscowości na terenie kraju. 

W województwie dolnośląskim otwartych będzie pięć sklepów, w kujawsko-pomorskim trzy, w śląskim osiem, wielkopolskim piętnaście, lubuskim sześć, warmińsko-mazurskim jeden, kujawsko-pomorskim trzy, łódzkim i mazowieckim jeden, w pomorskim cztery.

Przede wszystkim w Zachodniopomorskiem zostaną otwarte sklepy w niedziele. Całodobowo zrobić zakupy będzie można w marketach w Dziwnówku, Grzybowie oraz w Ustroniu Morskim, a od 6:00 do 23:00 w Ińsku, Kołczewie, Lipianach, Mielnie, Niechorzu, Pustkowie, Sarbinowie, Sławie, Trzebiatowie, Trzebieży, Wolinie i Zieleniewie. Dokładna lista sklepów dostępna jest na stronie internetowej Dino

Na jakich zasadach działają sklepy mimo zakazu handlu? Jak pisała Dominika Florek na łamach Bankier.pl, przepisy umożliwiają prowadzenie sprzedaży właścicielom sklepów oraz rodzinie. To "furtka" dla franczyzobiorców, którzy mogą otworzyć placówkę, jeżeli będą samodzielnie lub z rodziną obsługiwać klientów. Otwarte mogą być również markety, które świadczą usługi pocztowe – a ich liczba w ostatnim roku się zwiększyła. Z tej opcji korzystają także franczyzobiorcy, którzy udostępniając w swoim sklepie np. usługi kurierskie, otrzymują status placówki pocztowej i mogą przekazać "wykonywanie czynności związanych z handlem" pracownikowi (według ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni).

Obecnie w Sejmie będą się ważyć losu obchodzenia przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uszczelniający, skorzystać z zakazu będą mogły placówki, w których przychód z działalności pocztowej wynosi więcej niż 50 proc. przychodów. 

Źródło:
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (32)

dodaj komentarz
bha
Mało nam ,mało nam od lat .Niestety
bha
A pracownicy pewnie pracować będą Świątek-niedzielę za te same stawki jak za zwykły dzień dlla mnie od lat brak na to więcej słów..
bha
Cóż...Udawanie jarząbka że jest niby wszystko OK SZCZEGÓLNIE w niewygodnych sprawach dotyczących spraw ,problemów pracowników to nasza gospodarcza specjalność od lat.
prs
Cyrk..

Nie 3, 4, 5..

6 dni na zakupy w 7mio dniowym tygodniu to wciaz malo..
pimpek01
a dlaczego nie 24h na dobę?
Jak spać nie mogę to bym sobie zakupy zrobił.
Jak sejm może pracować nocami to i sklepy też mogą!
anty12
Kartofel i reszta "ekonomistow" doszli do wniosku ze nie ma wyjscia, tylkotrzeba pozwolic i pracowac w nd. A dlaczego ? A bo pienioszkow juz nie ma w kasie, wiec si eprzyda kasa z VAT itd. Jaro nie odwola zakazu handlu, bo narazi sie elektoratowi ktory ma IQ z 80 max, tylko kruczkami bedzie kazdemu pozwalal pracowac w niedziele.Kartofel i reszta "ekonomistow" doszli do wniosku ze nie ma wyjscia, tylkotrzeba pozwolic i pracowac w nd. A dlaczego ? A bo pienioszkow juz nie ma w kasie, wiec si eprzyda kasa z VAT itd. Jaro nie odwola zakazu handlu, bo narazi sie elektoratowi ktory ma IQ z 80 max, tylko kruczkami bedzie kazdemu pozwalal pracowac w niedziele. I to tyle na ten temat. JAk zwykle im nie wyszlo.
stachsgh
No i potem max promo i dzika jazda jak tu
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
krokus12
Ty z 80 IQ to tak poważnie ? tam jak ktoś ma 80 to idzie do rządu czy do władz partii .
pimpek01 odpowiada krokus12
ale tam 80 to mało który ma z reguły to poniżej 15
demeryt_69
W styczniu 2019 r. wujek Rydzyk i prezes CVC w Polsce, Krzysztof Krawczyk, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy tego amerykańskiego funduszu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki