Deutsche Bank przez pomyłkę zrobił przelew na 35 mld dol.

Deutsche Bank przelał w zeszłym miesiącu 35 mld dol. - pieniądze były wpłacone na rachunek banku znajdujący się na niemieckiej giełdzie Eurex w ramach codziennych transakcji rozliczeniowych. Tyle tylko, że kwota ta była o 5 mld większa, niż wynosi rynkowa wartość bankowego giganta. Pracownik po prostu się pomylił.

(fot. Kai Pfaffenbach / FORUM)

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, ze Samsung wypłacił omyłkowo 105 mld dol. dywidendy swoim pracownikom. Teraz - jak donoszą media - podobną wpadkę zaliczył największy niemiecki bank. Pod koniec marca w ramach codziennych transakcji jego pracownik przez pomyłkę zatwierdził przelew na 35 mld dol. Nie wiadomo, na jaką kwotę powinna opiewać prawidłowa opłata, ponieważ bank wstrzymał się od komentarza. Wiadomo jednak, że nie tyle - rynkowa wartość Deutsche Banku wynosi bowiem mniej.

- Błąd został zidentyfikowany w ciągu kilku minut, a następnie skorygowany. Dokładnie przeanalizowaliśmy powody, przez które do niego doszło i podjęliśmy kroki, aby zapobiec jego ponownemu wystąpieniu - podał w oświadczeniu rzecznik banku.

Mimo że do pomyłki doszło w marcu, to do opinii publicznej informacja trafiła dopiero w ubiegłym tygodniu, chwilę po tym, gdy doszło do zmiany prezesa przed zakończeniem jego kontraktu. Incydent na pewno nie pomoże bankowi podnieść się z kłopotów, które już ma.

Od 2014 roku Deutsche Bank nie zanotował rocznego zysku. Akcje banku straciły od 2015 roku ponad połowę swojej wartości. Chcąc ratować sytuację, niemiecki gigant planuje redukcje zatrudnienia i zamykanie placówek. 

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil