REKLAMA

Deutsche Bank z większą stratą i jeszcze większymi premiami

2018-03-19 07:49
publikacja
2018-03-19 07:49

Deutsche Bank wypłacił większe premie roczne, niż zapowiedział w styczniu. Większa okazała się również jego strata za 2017 roku. Niemiecki pożyczkodawca notuje deficyt w budżecie trzeci rok z rzędu – informuje agencja Reutera.

/ fot. Vyacheslav Prokofyev / FORUM

Bank w raporcie finansowym ujawnił 735 mln euro straty za 2017 rok. To o połowę mniej niż w 2016 roku, ale wciąż więcej niż spółka prognozowała w swoim planie restrukturyzacji kosztów. To jednak nie zniechęciło spółki do przydzielenia kluczowym pracownikom solidnych premii.

Łącznie wypłacono 2,3 mld euro dodatków do wynagrodzenia. Jeszcze w styczniu bank informował, że zwiększył pulę na premie do 1,2 mld euro. Dla porównania – ta pula za 2016 roku wynosiła 546 mln euro.

Prezes Dutsche Bank AG John Cryan powiedział, że premie zostały zwiększone w celu zatrzymania kluczowej załogi w firmie. Prosił jednocześnie o cierpliwość w ocenianiu efektów jego programu mającego na celu cięcie kosztów działalności.

MG

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
maxd
No tak , jakby inaczej ... czyli tak naprawdę jakby premie były o połowę mniejsze to by bank był na plusie , ale wtedy by nie było można wyłudzić od państwa zapomogi , i ewentualnego umarzania podatków w ramach restrukturyzacji .Większych złodziei nie ma od banksterki
open_mind
Giełdy świata w takim formacie jak obecnie i centralne banki - to Old Barbarous Relic, napakowany spekulantami,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki