Deutsche Bank zwolnił prezesa. Brytyjczyka zastąpi Niemiec

John Cryan nie jest już prezesem Deutsche Banku. Na stanowisku szefa największego niemieckiego banku zastąpił go Christian Sewing.

John Cryan (z lewej) i Christian Sewing
John Cryan (z lewej) i Christian Sewing (fot. Ralph Orlowski / FORUM)

Brytyjczyk był prezesem Deutsche Banku od 2015 r. Do banku trafił z misją przeprowadzenia restrukturyzacji, która zaowocowała m.in. drastycznym ograniczeniem zatrudnienia czy sprzedażą niektórych aktywów (w tym Deutsche Bank Polska). Jego kontrakt miał obowiązywać do 2020 r.

- Mimo relatywnie krótkiego okresu pełnienia funkcji prezesa, John Cryan odegrał kluczową rolę w blisko 150-letniej historii banku oraz położył podwaliny pod przyszłe sukcesy, za co rada nadzorcza jest mu wdzięczna. Jednakże, po przeprowadzeniu kompleksowych analiz, uznaliśmy, że potrzebujemy nowej dynamiki przywództwa w naszym banku – stwierdził przewodniczący rady nadzorczej Paul Achleitner.

Nowym prezesem Deutsche Banku mianowano Christiana Sewinga, który od 2015 r. wchodził w skład zarządu banku. 48-letni Niemiec pracę w banku zaczął natomiast już 1989 r.

- W ciągu ponad 25 lat spędzonych w Deutsche Banku, Christian Sewing udowodnił, że jest silnym i zdyscyplinowanym liderem. Rada nadzorcza jest przekonana, że on sam i jego zespół będą w stanie wprowadzić Deutsche Bank w nową erę – dodał Paul Achleitner

Decyzję o odwołaniu Cryana i powołaniu Sewinga podjęto w niedzielę, na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej. O zmianie w fotelu prezesa spekulowano jednak już od wielu miesięcy. Agencja Reutera uważa, że o losie brytyjskiego prezesa postanowiono po tym, jak bank zanotował 500 mln euro straty za ubiegły rok. W latach poprzednich pogrążony w kłopotach bank raportował 1,4 mld (2016) i 6,8 mld euro  (2015) straty.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 misiura

Cudowne kłamstwa. Bank jest cykającą bombą zegarową.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil