REKLAMA

Deutsche Bank i ING BSK wypowiedziały umowy kredytowe Sygnity

2017-07-21 15:48
publikacja
2017-07-21 15:48
Deutsche Bank i ING BSK wypowiedziały umowy kredytowe Sygnity
Deutsche Bank i ING BSK wypowiedziały umowy kredytowe Sygnity
/ YAY Foto

Deutsche Bank Polska wypowiedział Sygnity umowę linii wielozadaniowej, a ING Bank Śląski umowę kredytową - podała spółka w komunikacie. Banki chcą od Sygnity uregulowania zadłużenia w wysokości odpowiednio: ok. 14,9 mln zł i ok. 31,4 mln zł. Kurs akcji spółki zapikował po tej informacji o ponad 17% spadając do 3 zł.

Jak podano, powodem wypowiedzenia umów kredytowych jest "pogarszająca się w ocenie banków sytuacja ekonomiczno-finansowa spółki mogąca wpływać na zdolność spółki do wykonywania swoich zobowiązań, jak również wystąpienie przypadków naruszeń umów kredytowych oraz innych zdarzeń stanowiących w ocenie banków podstawę do wypowiedzenia umów kredytowych, takich jak w szczególności: nienależyte wykonanie przez spółkę zobowiązań z tytułu wyemitowanych obligacji czy też wystąpienie z roszczeniami przez jednego z podwykonawców, z którym spółka współpracuje w związku z wieloletnim projektem z zakresu administracji publicznej realizowanym przez spółkę, o zapłatę kwot w wysokości ok. 24 mln zł".

Umowy zostały wypowiedziane z zachowaniem siedmiodniowego okresu wypowiedzenia.

Banki wezwały Sygnity do zwrotu kwot wykorzystanych kredytów wraz z należnymi odsetkami w dniu następnym po dniu upływu okresu wypowiedzenia.

"Na dzień wypowiedzenia w księgach Deutsche Banku figuruje zadłużenie z tytułu umowy kredytowej I w wysokości ok. 14,9 mln zł, a w księgach ING Banku Śląskiego zadłużenie z tytułu umowy kredytowej II w wysokości ok. 31,4 mln zł" - podano w komunikacie.

Zarząd Sygnity ocenia, że otrzymane wypowiedzenia nie powinny mieć wpływu na przebieg toczących się rozmów z obligatariuszami oraz bankami finansującymi operacyjną działalność spółki, tj. Deutsche Bankiem oraz ING Bankiem Śląskim w zakresie wykupu obligacji spółki.

Spółka przypomniała, że termin na wynegocjowanie formalnego porozumienia został ustalony na okres około dwóch tygodni.

"Spółka spodziewa się rozstrzygnięcia rozmów w najbliższych dniach" - podano w komunikacie.

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Awas
Teraz asseco przejmie za złotowe
gajowy1
I pomyśleć tylko, że wystarczyło swego czasu sprzedać się Asseco i nie byłoby żadnych problemów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki