REKLAMA
PROMOCJA CITI I BANKIER.PL

Dane w badaniu fazy Ib RVU120 wykazują korzystny profil bezpieczeństwa i obiecujące oznaki skuteczności

2023-05-11 17:02
publikacja
2023-05-11 17:02

Dane kliniczne z etapu eskalacji dawki w trwającym badaniu fazy Ib RVU120 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową (AML) lub zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (HR-MDS) wykazują korzystny profil bezpieczeństwa i obiecujące oznaki skuteczności - podało Ryvu Therapeutics w komunikacie.

Dane w badaniu fazy Ib RVU120 wykazują korzystny profil bezpieczeństwa i obiecujące oznaki skuteczności
Dane w badaniu fazy Ib RVU120 wykazują korzystny profil bezpieczeństwa i obiecujące oznaki skuteczności
/ Materiały dla mediów

Ryvu zaprezentuje dane kliniczne i przedkliniczne dla RVU120 podczas Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Hematologicznego (EHA) 2023. Tegoroczna konferencja EHA odbędzie się w dniach 8-11 czerwca we Frankfurcie, w Niemczech.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności RVU120 z trwającego badania fazy Ib u pacjentów z AML i HR-MDS, uprzednio intensywnie leczonych. Do lutego 2023 r., zastosowanie RVU120 jako monoterapii, doprowadziło do całkowitej remisji u jednego pacjenta, wzrostu poziomu hemoglobiny i liczby płytek krwi u czterech pacjentów oraz redukcji komórek blastycznych szpiku u pięciu pacjentów, w tym u pacjenta z całkowitą utratą funkcji TP53, o szczególnie niekorzystnych rokowaniach. Biorąc pod uwagę uzyskane wyniki aktywności klinicznej, korzystny profil bezpieczeństwa i brak toksyczności ograniczającej dawkę, planujemy kontynuować etap eskalacji dawki i spodziewamy się dalszego wzrostu aktywności przeciwbiałaczkowej RVU120 przy wyższych dawkach oraz zwiększonego dojrzewania komórek erytroidalnych przy leczeniu niedokrwistości, która towarzyszy AML i MDS" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych dr Hendrik Nogai.

Poinformował, że dane sugerują efektywność i silne synergistyczne działanie RVU120 z Ruxolitinibem (RUX) w modelach zespołów mieloproliferacyjnych (MPN) in vitro oraz in vivo.

"Wyniki tych badań nominują cząsteczkę RVU120 jako kandydata w celowanym leczeniu MPN, w skojarzeniu z inhibitorami JAK1/2" - dodał Nogai. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki