REKLAMA
ZAGŁOSUJ

DM BOŚ podniósł cenę docelową Eurocashu do 21,8 zł, podtrzymuje "trzymaj"

2019-10-24 10:08
publikacja
2019-10-24 10:08
DM BOŚ podniósł cenę docelową Eurocashu do 21,8 zł, podtrzymuje "trzymaj"
DM BOŚ podniósł cenę docelową Eurocashu do 21,8 zł, podtrzymuje "trzymaj"
/ Materiały dla mediów

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 października, podnieśli cenę docelową Eurocashu do 21,8 zł z 21,2 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "trzymaj".

Raport został przygotowany przy kursie 21,72 zł, a w czwartek około godz. 9.50 za jedną akcję spółki płacono na GPW 22,28 zł.

"Podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną +Trzymaj+ dla spółki widząc, że walory Eurocashu są właściwie wycenione. Natomiast w oczekiwaniu poprawy dynamiki zysków od III kw. br. podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do +Przeważaj+ (poprzednio +Neutralnie+)" - podano w raporcie.

Analitycy wskazują, że Eurocash - po przejęciu firm: Tradis, Kolporter, InMedio, sieci franszyzowych Rogala i Stodółka, PDA, Eko Holdingu i sieci detalicznej Mila - znacząco wzmocnił swoją pozycję na rynku dóbr szybko zbywalnych w Polsce.

"Spółka powinna być beneficjentem sprzedaży wiązanej, wyższych rabatów od producentów oraz dalszej optymalizacji kosztów operacyjnych. Jednak wysokie koszty integracji w segmencie detalicznym będą negatywnie oddziaływać na tegoroczny poziom zysków spółki" - podano w raporcie.

Zdaniem analityków, zyski spółki w 2019 roku znalazły się pod presją wynikającą z wolniejszego niż oczekiwano tempa restrukturyzacji nowo przejętych aktywów i wyższych jej kosztów w połączeniu z kosztami rozwoju nowych projektów.

"Oczekujemy w 2019 roku pogorszenia rdr marży EBITDA (z wył. wpływu MSSF 16), natomiast zakładamy poprawę rentowności w przyszłym roku. Jednocześnie znaczna część synergii pofuzyjnych zostanie wchłonięta przez rosnącą bazę kosztów, głównie osobowych (podwyższenie płacy minimalnej i wprowadzenie PPK) oraz dalszy rozwój nowych projektów" - podano w raporcie.

Według prognoz DM BOŚ, EBITDA Eurocashu w 2019 roku (bez wpływu MSSF 16) wyniesie 388,3 mln zł i wzrośnie w roku kolejnym do 444,4 mln zł. W 2018 roku EBITDA wyniosła 418,6 mln zł.

Autorem raportu, którego dystrybucja nastąpiła 17 października o godzinie 8:00, jest Jakub Viscardi.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje DM BOŚ. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

34465738_Eurocash 38_RP_124_2019_DM_BOŚ disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki