REKLAMA

DM BDM podniósł cenę docelową PKN Orlen do 78 zł za akcję

2016-10-28 14:04
publikacja
2016-10-28 14:04

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 24 października, podnieśli cenę docelową jednej akcji PKN Orlen do 78 zł z 72,3 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie "akumuluj".

Rekomendacja została sporządzona przy kursie 70,5 zł.

"Od czasu naszej majowej rekomendacji +Akumuluj+ kurs PKN Orlen wypracował stopę zwrotu na poziomie 11 proc. (łącznie z wypłaconą dywidendą DPS=2,0 PLN), ponad dwukrotnie lepszą niż osiągnięta przez WIG (+4 proc.)" - napisali analitycy w raporcie.

Jak wskazali, oczyszczona EBITDA LIFO koncernu za trzeci kwartał była zdecydowanie słabsza rdr, jednocześnie jednak bliska oczekiwaniom rynku.

Ich zdaniem, przy trudnym otoczeniu w rafinerii oraz niskim wykorzystaniu potencjału produkcyjnego w petrochemii (m.in. końcowy etap odbudowy instalacji w Litvinovie), na wyróżnienie na plus zasłużył głównie segment detaliczny, który odnotował rekordowy rezultat w historii.

"W perspektywie końcówki roku zwracamy uwagę na pozytywne skutki wprowadzonego w sierpniu pakietu paliwowego w Polsce, który może przynajmniej w średnim terminie ograniczyć działalność szarej strefy. Pierwsze sygnały są bardzo obiecujące" - napisali analitycy w raporcie.

"Warto odnotować także ostatnią poprawę marż rafineryjnych oraz spadek zapasów paliw w Europie. Utrzymanie się tych tendencji byłoby pozytywnym zaskoczeniem i mogłoby przełożyć się na podniesienie przez nas prognoz na czwarty kwartał tego roku i 2017 rok" - dodali.

Analitycy wskazali, że w 2016 roku każdy z kwartałów przyniósł pogorszenie oczyszczonej EBITDA LIFO w ujęciu rdr.

"W 2017 roku w kolejnych kwartałach baza wynikowa będzie coraz bardziej płaska" - napisano.

W piątek o godz. 13.40 za jedną akcję koncernu na warszawskiej GPW płacono 75,55 zł. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~miś
Najbardziej spekulacyjny bank

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki