REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Czy tym razem sprawdzony cykl wyznaczy dno na bitcoinie?

2022-10-24 13:03
publikacja
2022-10-24 13:03

W najbliższym czasie może dojść do interesującego połączenia dwóch czynników, które mogą wspierać rynek kryptowalut. W momencie, gdy od roku trwa rynek niedźwiedzia, spekulanci próbują znaleźć potencjalne światełko w tunelu. Takie może się pojawić tej jesieni - sugeruje ekspert.

Należy zacząć od tego, że zmienność na dwóch głównych kryptowalutach BTC i ETH spadła do najniższego poziomu od dwóch lat. Rynek tym samym mógł przejść w fazę oczekiwania na nowe informacje, które mogą przyczynić się do powstania ewentualnych kolejnych trendów. Obecnie jednak może znajdować się w tzw. cenie równowagi. Dla BTC to okolice 19000 USD, a dla ETH to 1300 USD. Tak wynikałoby z ostatniego ruchu bocznego - zauważa Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia.

Jakie mogą być kolejne czynniki dla ewentualnego wybicia z ruchu bocznego? Według Kosteckiego to po pierwsze Fed i decyzja w sprawie stóp procentowych, która zapadnie 2 listopada. Czym wyżej oprocentowany dolar, tym przyciągać on może więcej kapitału, który może wychodzić zarówno z różnych tokenów, jak i również ze stablecoinów opartych na dolarze. Zapisz się na webinar edukacyjny Akademia Blockchain, organizowany przez Bankier.pl wspólnie z Fundacją Cyberium.

Czy tym razem sprawdzony cykl wyznaczy dno na bitcoinie?
Czy tym razem sprawdzony cykl wyznaczy dno na bitcoinie?
fot. Alexander Kirch / / Shutterstock

Całkowita kapitalizacja stablecoinów spadła z ponad 182 mld USD w kwietniu 2022 r. do 144 mld USD obecnie. Kapitalizacja bitcoina to obecnie 373 mld USD, chociaż jeszcze rok temu była ponad 3,5 razy większa i wynosiła ok. 1,3 biliona USD. 

Według eksperta z Conotoxi jeśli Fed zdecyduje się na mniejszą od oczekiwań podwyżkę lub zapowie wolniejsze tempo dalszych podwyżek, to może być to potencjalnym pozytywnym sygnałem dla rynku krypto. Drugim z czynników może być cykl halvingowy bitcoina. Halving to zmniejszenie o połowę nagrody za wykopanie bloku w sieci bitcoina, które odbywa się co cztery lata. Następny będzie miał miejsce w marcu 2024 r. 

Tradingview, opracowanie Conotoxia

W poprzednich cyklach mijało 29 miesięcy od halvingu, aby BTC osiągnął dołek w rynku niedźwiedzia. W październiku 2022 mija właśnie 29 miesięcy od halvingu z maja 2020 r. Po tym czasie albo rynek odbijał, albo dochodziło do stabilizacji jeszcze przez kilka miesięcy, a następnie do wzrostów - zauważa Kostecki.

Może się to zbiec w czasie z decyzjami Fed, które przy ograniczeniu dotychczas przewidywanego podnoszenia stóp procentowych, będzie prawdopodobnie wspierało odbicie na rynkach finansowych, w tym na bitcoinie. Najbliższe miesiące pokażą, jaką ścieżką podąży wciąż najpopularniejsza kryptowaluta świata. W poniedziałek płacono za nią ok.19 378 USD, a w szczycie blisko rok temu blisko 69 tys. USD. 

MKu 

Źródło:
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
farfalla
Kursy krypto się ustabilizowały a więc na bank wszystko runie. Ostatnia okazja była w czerwcu i lipcu po FED. Kto zaryzykował i zlewarował 10-20k $ ten zarobił miliony.
znawca_wszystkiego
Ewidentnie sztuczna konsolidacja, tylko ciekawe pod co? Pod silny spadek czy silny wzrost? Ci co to kreują dobrze wiedzą co zaraz ma nastąpić. Podejrzewam, że czekają aż ulica się obkupi, licząc na wzrost. A wtedy cwaniaki spuszczą kurs w kiblu nabijając swoje shorty.
lightning_network
Media lansowały i ulica wyrywała sobie Bitcoina po 60k usd. Teraz poniżej 20k usd nie ma chętnych. Jak podręcznikowo... :)
vacarius
Chyba znudziło się wszystkim to szaleństwo kupowania waluty z zerowym pokryciem w złocie.
dsilwon
Czekaj czekaj, a która waluta wg ciebie ma teraz powiązanie z dolarem?
Ciekawe jak błyśniesz :)
andregru odpowiada dsilwon
Można kupować fizyczne złoto .
vacarius
Jak waluta ma miec powiązanie z dolarem zamiast złotem. Takie rzeczy to chyba tylko na krypto?
vacarius
Przestańcie pokazywać się ze złotymi krążkami gdy mówicie o krypto bo ta wasza waluta nie ma ze złotem nic wspólnego. A to ze wystrzeliło kiedyś tam to gra o sumie zerowej to leszcze wam oddadzą. Pełno ludzi na tym straci kase.
jas2
"szaleństwo kupowania waluty z zerowym pokryciem w złocie"

Tylko w czym złoto ma pokrycie?
znawca_wszystkiego odpowiada jas2
w fizyczności, 5000 lat historii, powszechnej akceptowalności i tym że nikt ci go nie ukradnie. A kryptowaluty? W zmarnowanej energii?

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki