REKLAMA
Dzień Mieszkaniowy

Członkowie PiS niezadowoleni z niskiej pensji

2020-09-02 06:55
publikacja
2020-09-02 06:55
fot. Adam Chełstowski / FORUM

W szeregach parlamentarzystów PiS rośnie bunt przeciwko "niskim zarobkom" i złość za intratne posady dla kolegów i ich rodzin - pisze w środę "Gazeta Wyborcza". Według niej wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki sonduje opozycję, czy pomogłaby odrzucić senackie weto do ustawy ws. podwyżek pensji.

"W kuluarach wzburzyła polityków PiS informacja, że żona wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza została prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys. zł" - pisze gazeta, podając też inne przykłady karier: m.in. stryja prezydenta Andrzeja Dudy - Antoniego Dudy, który został powołany do rady nadzorczej PKP Cargo, czy żony ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Patrycji Koteckiej, zasiadającej w zarządzie Link4.

Na potrzebę zajęcia przez kierownictwo PiS "jasnego i klarownego stanowiska" zwraca uwagę w rozmowie z gazetą senator PiS Jan Maria Jackowski; inny z senatorów PiS - Józef Łuczak ocenia, że pensje parlamentarzystów są zbyt niskie, co jego zdaniem spowoduje, że fachowcy nie będą chcieli zasiadać w ławach poselskich czy senatorskich. Łuczak w rozmowie z "GW" zaznacza, że będzie chciał przekonać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, "by wrócić do tego poziomu uposażeń, który był".

O to, czy jest to dobry pomysł, spytano szefa klubu PiS i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. "To dobry pomysł, ale nie wiem, czy się uda" - odpowiada Terlecki.

Z informacji gazety wynika, że to Terlecki "jest odpowiedzialny za operację +podwyżki+". Według "GW" polityk nieformalnie rozmawiał już o sprawie z liderami PSL i Lewicy, ale usłyszał stanowcze "nie", chce jednak w przyszłym tygodniu zorganizować spotkanie z przedstawicielami wszystkich klubów i koła.

14 sierpnia Sejm uchwalił zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, wiążące ich wysokość z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego, a nie, jak dotąd, z kwotą bazową corocznie określaną w ustawie budżetowej. 17 sierpnia Senat opowiedział się przeciw podwyżkom, ustawa wróci więc do Sejmu.

wni/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (115)

dodaj komentarz
drabio
PiS to dno. Krótko kto głosował na kiszkę inaczej po góralsku duda proszę o czerwona łapkę.

Dla kiszki pełnej Terlecki będzie rozmawiał o przeprosi się nawet że znienawidzona i napiętnowana opozycja jeżeli chodzi o dobro Polski czy sprawy ważne dla obywateli nawet palcem nie rusza.

Moralna ruina PIS
jendreka
No to dali co za problem sypnąć wszystkim po parę tysiakow. Głupi lud dostał po kilka 500+, chyba nie darmo? Teraz trza podziękować i odpalić pisowcom.
marxs
zrozumcie PISty przecież to oczywiste że dla wszystkich koryta nie wystarczy proszę o wyrozumiałość
Kartofel z Ciemnogrodzkiej
meryt
marxs "przecież to oczywiste że dla wszystkich koryta nie wystarczy proszę o wyrozumiałość"

Konkurencja polityczna słucha.
samsonn
toz to duza nieprawidlowosc- nalezy wpisac do Konstytucji ze partia rzadzaca moze rozkrasc cala Polske- to sie im nalezy.
meryt
samsonn2020-09-02 21:14 "toz to duza nieprawidlowosc- nalezy wpisac do Konstytucji ze partia rzadzaca moze rozkrasc cala Polske- to sie im nalezy."

Przykład idzie z zachodu. Popatrz, jakie wysokie jest tam przeciętne wynagrodzenie (4021 Eur / Miesiąc), mimo tego co piszesz o rozkradaniu kraju.


Niemcy.
samsonn2020-09-02 21:14 "toz to duza nieprawidlowosc- nalezy wpisac do Konstytucji ze partia rzadzaca moze rozkrasc cala Polske- to sie im nalezy."

Przykład idzie z zachodu. Popatrz, jakie wysokie jest tam przeciętne wynagrodzenie (4021 Eur / Miesiąc), mimo tego co piszesz o rozkradaniu kraju.


Niemcy. R6 10.289,32 (od 1 marca 2020 r)

"Miesięczne wynagrodzenie członka niemieckiego Bundestagu oparte jest na wynagrodzeniu sędziego federalnego sądu najwyższego (grupa wynagrodzeń R 6 zgodnie z załącznikiem IV do federalnej ustawy o wynagrodzeniach z dodatkiem dla sędziów i prokuratorów najwyższych sądów federalnych)."
https://www.gesetze-im-internet.de/abgg/__11.html

https://www.gesetze-im-internet.de/bbesg_bes_v2bek/BJNR184300003.html
https://www.buzer.de/gesetz/1599/al0-13429.htm
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
specjalnie_zarejestrowany2
Dziwię się że pisowscy trolle chcą jeszcze pracować po 50 kopiejek za komentarz kiedy Szumowski wyprowadza setki milionów a teraz byczy się na Seszelach.
shadow_xx
Trzeba być pozbawionym godności, żeby pisać brednie i nie zwracać uwagi na to, jakie zdanie mają o tym inni.
Przed wyborami było ich więcej, a teraz pozostał jeden aktywny, który próbuje bronić władzy. Tylko robi to tak nachalnie, że tak naprawdę działa to w drugą stronę. Pewnie większość tutaj ma już z
Trzeba być pozbawionym godności, żeby pisać brednie i nie zwracać uwagi na to, jakie zdanie mają o tym inni.
Przed wyborami było ich więcej, a teraz pozostał jeden aktywny, który próbuje bronić władzy. Tylko robi to tak nachalnie, że tak naprawdę działa to w drugą stronę. Pewnie większość tutaj ma już z niego taki ubaw, że nawet kabaretów nie potrzebują oglądać.

PS. druga fala czerwoności już dotarła.
meryt odpowiada shadow_xx
shadow_xx2020-09-02 20:38 "Trzeba być pozbawionym godności, żeby pisać brednie i nie zwracać uwagi na to, jakie zdanie mają o tym inni."

shadow_xx "PS. druga fala czerwoności już dotarła."

Pierwsza skończyła się, kiedy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki