REKLAMA
WAŻNE

Czeski przewoźnik zawiezie na niedzielne zakupy do Ostrawy

2018-03-09 09:43
publikacja
2018-03-09 09:43

Zakaz handlu w niedziele wszedł w życie w marcu, a pierwsza niedziela, podczas której sklepy będą zamknięte, wypada już w tym tygodniu. Wielu Polakom ciężko będzie się przyzwyczaić do nowych realiów. Okazję na tym wywęszył przewoźnik Leo Express, który oferuje przejazdy na zakupy do czeskiej Ostrawy.

/ Materiały dla mediów

Czesi zacierają ręce na wchodzący w życie zakaz handlu w niedziele, a sklepy znajdujące się za naszą południową granicą mają powody do radości. Nieprzyzwyczajeni do obostrzeń Polacy mieszkający na południowych krańcach kraju będą mogli skorzystać z oferty czeskich sklepów – tam bowiem zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje. Mieszkańców polskiego Cieszyna dzieli zaledwie 950 m, by ominąć nowe przepisy.

Dla tych, którym do Czech jest jednak trochę dalej, tamtejszy przewoźnik Leo Express zaoferował możliwość przejazdu do Ostrawy, by móc zrobić niedzielne zakupy. - W najbliższą niedzielę zamknięte będą galerie handlowe. Jednak nie trzeba rezygnować z zakupów w ten dzień. Co powiecie na niedzielny shopping w Ostravie? Jedzcie z nami! Szybkie i komfortowe połączenia Leo Express do Ostravy czekają na Was. Z Katowic do Ostravy dojedziemy w 1 godzinę i 25 minut! – pisze firma transportowa na swoim facebookowym profilu.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej przewoźnika, w zależności od godziny, ceny na najkrótsze połączenie z dworca PKS przy ul. Skargi w Katowicach wahają się w granicach od 40 do 57 zł. Oferta Leo Express spotkała się z ciepłym przyjęciem Polaków, co potwierdzają komentarze na społecznościowym profilu firmy.

Zgodnie z ustawą zakupy w niedziele w Polsce będzie można robić m.in. na stacjach benzynowych, w małych osiedlowych sklepach, piekarniach, lodziarniach, cukierniach, kwiaciarniach, sklepach z pamiątkami oraz na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych. Całą listę dni objętych zakazem handlu w tym i przyszłym roku znajdziesz tutaj.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
jkendy
Bardzo nie lubię jak narodowo-socjalistyczny rząd decyduje za mnie co mam robić. Te przepisy są antyrynkowe, antyludzkie i po prostu idiotyczne. Związki zawodowe do, do których należy 5 % pracowników chcą decydować za wszystkich.
silvio_gesell
Handel w niedzielę nie zostaje zabroniony, tylko zatrudnianie w handlu. Więc nikt ci nie mówi co masz robić, możesz sobie handlować w niedzielę ile chcesz, tyle że na własny rachunek.

Poza tym wszystkie regulacje stosunku pracy są „antyrynkowe”, bo bez nich jest niewolnictwo - spróbuj sobie wyobrazic co by
Handel w niedzielę nie zostaje zabroniony, tylko zatrudnianie w handlu. Więc nikt ci nie mówi co masz robić, możesz sobie handlować w niedzielę ile chcesz, tyle że na własny rachunek.

Poza tym wszystkie regulacje stosunku pracy są „antyrynkowe”, bo bez nich jest niewolnictwo - spróbuj sobie wyobrazic co by było gdyby zlikwidować tydzień pracowniczy, czyli prawo do nieprzerwanego odpoczynku 35 godz w tygodniu. A antyludzkie to jest obecne prawo pracy - dla dzieci, których rodzice pracują w handlu, i które nie tylko nie mogą spędzić czasu z rówieśnikami, ale w ogóle nie wiadomo gdzie się mają podziać w niedzielę.
dyktator_kaczka
Ceny w większości artykułów w Czechach są o wiele niższe niż w Polsce. To okazja dla milionów Polaków znad południowej granicy. Faszystowski rząd okradł kilka milionów Polaków z możliwości zrobienia w godnych i komfortowych warunkach zakupów w niedzielę. Kaczyński i cała jego klika powinni wisieć za to złodziejstwo.Ceny w większości artykułów w Czechach są o wiele niższe niż w Polsce. To okazja dla milionów Polaków znad południowej granicy. Faszystowski rząd okradł kilka milionów Polaków z możliwości zrobienia w godnych i komfortowych warunkach zakupów w niedzielę. Kaczyński i cała jego klika powinni wisieć za to złodziejstwo. Więzienie im się należy za podwyższony VAT. Przypominam, że od 1 stycznia 2017 powinny obowiązywać przywrócone stawki podatku VAT.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
artur17
W Czechach jest drożej, to oni robią u nas zakupy.
skaurus
Tydzień ma 7 dni, naprawdę tak ciężko zaplanować kiedy zrobić zakupy? I nie piszcie, że ludzie pracują, bo chyba nikt nie siedzi za biurkiem 24/7? Hurr durr panika bo sklep zamknięty. problemy ludzi z krajów rozwiniętych, jprdl....

Taaa bo Janusz i Grażyna rzucą sie na niedzielne zakupy, ona zada szyku i swoje
Tydzień ma 7 dni, naprawdę tak ciężko zaplanować kiedy zrobić zakupy? I nie piszcie, że ludzie pracują, bo chyba nikt nie siedzi za biurkiem 24/7? Hurr durr panika bo sklep zamknięty. problemy ludzi z krajów rozwiniętych, jprdl....

Taaa bo Janusz i Grażyna rzucą sie na niedzielne zakupy, ona zada szyku i swoje nowe kozaczki a on sumiasty wąs, zakola i brzuch wielkości ego Tomasza L.
karbinadel
Kolejny nic nie rozumie. Nie chodzi o to, że trzeba robić zakupy w niedzielę, lecz o to że mnoży się głupie regulacje i ograniczenia w imię ideologii.
pakamera odpowiada karbinadel
Tak ,jak erotomanowi wszystko kojarzy się z seksem,tak Tobie,wszystko co zrobi rząd, kojarzy się z ideologią.Zarówno Ty,jak i erotoman jesteście dewiantami.
kris105 odpowiada karbinadel
jakbyś pracował w niedziele to byś inaczej mówił
karbinadel odpowiada kris105
Ja pracuję u siebie, więc przez siedem dni w tygodniu i co najmniej o połowę więcej godzin dziennie niż przeciętny etatowiec. Ale nie narzekam, bo sam sobie wybrałem taki fach. Szkoda tylko, że coraz więcej czasu muszę marnować na różne biurokratyczne bzdury, których co miesiąc dokładają mi Morawiecki i spółka

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki