WAŻNE

Czerwona majówka spółek Leszka Czarneckiego

2019-05-02 11:37
publikacja
2019-05-02 11:37

Inwestorzy posiadające akcje Idea Banku, Getin Noble Banku czy Getin Holdingu nie zaliczą tej majówki do udanych.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Spółki wchodzące w skład „imperium Leszka Czarneckiego” znajdują się dziś w gronie najmocniej przecenianych podmiotów notowanych na GPW. Listę otwiera Idea Bank, który tanieje o kolejnych 19 proc., do poziomu 3 zł. Przypomnijmy, że podobnej przeceny bank doznał już w czasie wtorkowej sesji, kiedy inwestorzy reagowali na raport roczny, w którym bank poinformował o potężnej stracie i odpisach.

W trakcie czwartkowych notowań obserwujemy także spore spadki cen akcji Getin Noble Banku (- 10,7 proc.) oraz Getin Holdingu (-16,7 proc.). Ostatnia ze spółek tuż przed zakończeniem okresu raportowania (30 kwietnia przed północą) również poinformowała o wysokiej stracie.

Przecena Idei oraz Getinu tym razem nie rozlewa się szerzej – indeks WIG Banki notowany jest w rejonach poziomu otwarcia. WIG20 z kolei traci 0,15 proc., co w dużej mierze spowodowane jest spadkiem cen akcji PZU (-1,31 proc.), KGHM (-1,56 proc.) oraz PGE (-1,6 proc.).

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek po południu, że rząd nie bierze pod uwagę scenariusza, w którym jeden z banków należący do Skarbu Państwa może pomóc bankom Leszka Czarneckiego. Dodał, że "muszą działać przede wszystkim siły rynkowe".

W trakcie dzisiejszych notowań uwagę przykuwa także blisko 20-procentowe odbicie cen akcji Work Service. Chwaląca się wyjściem na plus (10 mln zysku netto w 2018 r.) spółka należała do tych podmiotów, które jako ostatnie pokazały raport roczny.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (27)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
Ale naganiaczy pod tym artykułem broniących to pseudoimperium
kimdzongtusk
Jedżcie na Malediwy, Kajmany tudzież do Luksemburga Drodzy Klienci i akcjonariusze. Wasza kasa już tam jest
mrbean
niech w końcu szlag trafi tą szulernię, dawno temu korzystałem z ich usług, ale nigdy nie dałem się wpuścić w maliny, korzystałem tylko z czystych lokat bankowych, zakładałem je przez internet i zdarzało się, że brakowało czasami ilości lokat musiałem się jeszcze pałować z nimi telefonicznie, po takich numerach niech w końcu szlag trafi tą szulernię, dawno temu korzystałem z ich usług, ale nigdy nie dałem się wpuścić w maliny, korzystałem tylko z czystych lokat bankowych, zakładałem je przez internet i zdarzało się, że brakowało czasami ilości lokat musiałem się jeszcze pałować z nimi telefonicznie, po takich numerach zrezygnowałem ze współpracy, ponieważ w banku takie działanie jest nie do zaakceptowania
marek11311
Te Banki same sobie wymierzają sprawiedliwość. Są w tym szybsze od wielu instytucji do tego powołanych.
pjb
Chyba bez pomocy BFG się nie obędzie. Ciekawe ile to będzie kosztować pozostałe banki, te największe zapłacą najwięcej, pewnie po parę set milionów. Pół miliarda na kapitał, pół na wsparcie płynności i po kłopocie. Finalnie to na nasz klientów sektora bankowego koszt.
piterro1980
Nie podniecaj się tak. Twoje wyliczenia wyssane z palca a poza tym jeszcze te banki nie upadły. Spekuła trochę się pobawi kursem, będzie niezła huśtawka. Finalnie wszyscy płacimy za wszystko nie tylko a błędy ciuli w bankach.
kwiatpolskiejmlodziezy
Oszczędności operacyjne, zwiększenie oprocentowania + dobra obsługa misselingowa > raport. To nie mogły być dobre liczby. Nie po Aferze KNF. Pewien etap się zakończył. Teraz trzeba do przodu
ertyy
"dobra obsługa misselingowa" - to jakiś żart?

Tysiące poszkodowanych dostawało odmowne odpowiedzi na reklamacje bezczelnie robione metodą kopiuj/wklej, w których bank na chama twierdził, że wcale nie oferowali obligacji. Mimo, że chyba dla każdego, łącznie z Leszkiem C., jest oczywiste, że to robili,
"dobra obsługa misselingowa" - to jakiś żart?

Tysiące poszkodowanych dostawało odmowne odpowiedzi na reklamacje bezczelnie robione metodą kopiuj/wklej, w których bank na chama twierdził, że wcale nie oferowali obligacji. Mimo, że chyba dla każdego, łącznie z Leszkiem C., jest oczywiste, że to robili, nie mając do tego wymaganych uprawnień.
piterro1980
Na osi czasu można tylko do przodu w ekonomii natomiast można jednocześnie do przodu i w dół...
_moonlight
Się okaze co z tego ostatecznie wyniknie. Panika jest w mojej opini przesadzona, a co najmniej przedwczesna.Historia zna nie takie spółki, które wychodziły na prosta z nie takich strat. Szczególnie w sektorze bankowym, gdzie obraca się wielkimi kwotami.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki