REKLAMA

Czerwona Torebka bez dyskontów. Akcje pikują

2015-04-22 14:09
publikacja
2015-04-22 14:09
Czerwona Torebka bez dyskontów. Akcje pikują
Czerwona Torebka bez dyskontów. Akcje pikują
/ Materiały dla mediów

Notowana na GPW Czerwona Torebka rezygnuje ze swojej sieci dyskontów. Zarząd zapowiada, że krok ten uzdrowi finanse spółki, akcjonariusze jednak masowo wyprzedają udziały w Czerwonej Torebce.

- 21 kwietnia 2015 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki zależnej od Emitenta, działającej pod firmą "Dyskont Czerwona Torebka" spółka akcyjna z siedzibą w Poznaniu, podjęło uchwałę o jej rozwiązaniu i przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego - poinformowała Czerwona Torebka w komunikacie. Jeszcze w lutym spółka z dumą informowała, iż sieć dyskontów pokrywa już wszystkie polskie województwa.


Czerwona Torebka bez dyskontów. Akcje pikują
Czerwona Torebka bez dyskontów. Akcje pikują (Bankier.pl)

- Zarząd Spółki wyjaśnia, iż decyzja o likwidacji spółki "Dyskont Czerwona Torebka" spółka akcyjna została podjęta z uwagi na odchylenia od realizacji przyjętych założeń ekonomicznych dla sieci sklepów dyskontowych. Podejmując powyższą decyzję wzięto również pod uwagę, iż agresywna walka cenowa w tym segmencie rynku powoduje zwiększenie zapotrzebowania na środki finansowe, których zaangażowanie mimo wszystko nie gwarantuje uzyskania zadawalającej stopy zwrotu z inwestycji - zakomunikowano.

Informacja o likwidacji dyskontów wywołała znaczącą rekację na akcjach spółki. W środę tuż po godzinie 14 papiery Czerwonej Torebki taniało o niemal 20% i znalazły się tym samym w pobliżu historycznych minimów. Od debiutu, który miał miejsce w 2012 roku wycena spółki stopniała już o 80%. W kwartalnych raportach spółki od dwóch lat nie ukazał się jednak zysk netto. W notowania uderzały także podejrzenia o manipulacje kursem spółki.

Warto nadmienić, że Czerwona Torebka dwa miesiące temu informowała, iż podpisała z Forteam Investments Limited, przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. akcji spółki Małpka za 362,34 mln zł. Pierwszy sklep Małpka Express został otwarty w marcu 2012 r. Obecnie działa blisko 350 sklepów.

/at


Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~wizard
Oj tak patrzycie jakoś na fasadę zdarzenia a nie myślicie. 77% akcji jest w rękach Świtalskich. więc z zysków po sprzedaży Małpki wpadnie spora kasa. Akcje lecą w dół bo jakieś mało istotne 38 sklepików postanowili zamknąć (w zasadzie nie miały szansy na sukces nigdy). Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży skupują Oj tak patrzycie jakoś na fasadę zdarzenia a nie myślicie. 77% akcji jest w rękach Świtalskich. więc z zysków po sprzedaży Małpki wpadnie spora kasa. Akcje lecą w dół bo jakieś mało istotne 38 sklepików postanowili zamknąć (w zasadzie nie miały szansy na sukces nigdy). Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży skupują pikujące akcje po czym obwieszczą wszem i wobec nowy projekt który zrobi wrażenie na giełdowych ciułaczach i skupione po niskiej cenie akcje pójdą jak świeże bułeczki. A kto wie, może i wyprzedaży nie będzie bo już czai się jakiś inwestor chętny do nabycia całości akcji więc po co tracić te 33% skoro można tanio teraz skupić :)
~plazowicz
Następny amber. Oferowali zakup lokali w pasażach handlowych i stały z niego dochód. To od początku śmierdziało. Zarząd nie powinien wyjść już z mamra, ale znając życie to pewnie pójdzie jeszcze w ministry.
~evil
@plazowicz a o czym Ty piszesz? Zapoznaj się z tematem i napisz jeszcze raz komentarz bo widać, że nie wiesz o czym piszesz.
~plazowicz odpowiada ~evil
http://inwestuj.czerwonatorebka.pl/

Cytat: "Bezpieczna inwestycja w nieruchomości komercyjne"
aniakrystek odpowiada ~plazowicz
Zamknęli dyskonty a ty piszesz o pasaż ach. To zupełnie inna inwestycja.
~polskigupek
....no , tak to jest , jak wali czosnkiem ''inwestycja '',a nikt nie chce tego czuć ! ....a na kim i jak mają zarabiać ? ....jak nie na gojach , .....,
~adam odpowiada ~plazowicz
Zainwestowałem 300 000 w lokal które przez 10 lat odkładałem w Anglii miałem mieć 8 procentowe zyski liczyłem ze będę miał z tego za parę lat grubą kasę, Cos czuje ze niedługo padnie cala czerwona torebka i z moich zysków zostaną nici.
~Kasia odpowiada ~adam
Będzie dobrze, jeżeli masz dobrą lokalizację. Nie wszystkie pasaże są kiepskie. Znam kilka ciekawych, które zawsze się wynajmą. Powodzenia
~Rolnik
Odchylenia od założeń ekonomicznych kolesie dali kasę Bronkowi i się zwijają
~lolek
Beznadziejne lokalizacje łapane na szybko, kiepskie zatowarowanie, ktoś się spodziewał cudu?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki