Czaputowicz: Polska widzi szansę we współpracy z Chinami

Wszyscy członkowie Unii Europejskiej we współpracy gospodarczej  z Chinami widzą pewną szansę. Polska oczywiście także - powiedział dziennikarzom w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Czaputowicz uczestniczył w poniedziałek w Brukseli w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE. Jednym z omawianych tematów była współpraca gospodarcza z Chinami.

Jak powiedział szef dyplomacji, Polska znacznie więcej importuje z Chin niż eksportuje na tamten rynek. Chcielibyśmy pewnych zmian strukturalnych, żeby wpuścić pewne towary na rynek chiński. To dotyczy może w mniejszym zakresie całej Unii Europejskiej. Chodzi o zrównoważanie relacji handlowych, o wspólną reformę systemu Światowej Organizacji Handlu. O tym była mowa - wskazał.

Dodał, że z drugiej strony jest też kontekst bezpieczeństwa dotyczący nowych technologii. To musimy badać i w sposób zorganizowany, zjednoczony w ramach Unii Europejskiej reagować, jeżeli byłyby jakieś zagrożenia dla bezpieczeństwa w tym zakresie, bezpieczeństwa cyfrowego - oświadczył.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ fit/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil