REKLAMA

Kolejne państwo zaostrza zasady wjazdu dla Polaków

2021-10-27 08:40
publikacja
2021-10-27 08:40
Kolejne państwo zaostrza zasady wjazdu dla Polaków
Kolejne państwo zaostrza zasady wjazdu dla Polaków
fot. jaras72 / / Shutterstock

Cypr zaostrzył przepisy dotyczące wjazdu do kraju dla turystów z Polski. Niezaszczepieni podróżni muszą zrobić dwa testy na obecność COVID-19 – jeden 72 godziny przed wylotem, a drugi po wylądowaniu na wyspie. Powodem wpisania Polski do tzw. czerwonej kategorii jest rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa.

Od 28 października Cypr wpisze Polskę na tzw. czerwoną listę, poinformowała Ambasada RP w Nikozji. Powodem zaostrzenia restrykcji dla niezaszczepionych podróżnych przy wjeździe jest rosnąca liczba zachorowań na COVID-19. Podobną decyzję względem Polski podjęły już Czechy oraz Holandia.

Co w praktyce oznacza wpisanie "na czerwoną" listę? Od czwartku (28 października) niezaszczepieni turyści z Polski wybierający się na Cypr muszą liczyć się z koniecznością wykonania dwóch testów na obecność koronawirusa. Pierwszy z nich należy wykonać na 72 godziny przed podróżą, natomiast drugi test PCR po przylocie na wyspę na lotnisku w Larnace lub Pafos. Wynik drugiego testu będzie dostępny online na specjalnej stronie internetowej w ciągu 3 godzin od jego wykonania. Do tego czasu turyści muszą pozostać w samoizolacji.

"Z powyższego obowiązku zwolnione są osoby w pełni zaszczepione oraz pasażerowie, którzy przeszli COVID-19 w przeciągu ostatnich 180 dni (...) Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie jednak prawo do przeprowadzania po przylocie bezpłatnych wyrywkowych testów" – podaje Ambasada RP na Cyprze.

Oprócz Polski na tzw. czerwonej liście jest sporo innych państw, m.in. Austria, Belgia, Chorwacja, Finlandia, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Niemcy, Słowacja, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Kiedy obozy dla niezaszczepionych?
zenonn
Nieszczepionym jest ten, co nie przyjął kolejnej szprycy w ostatnim półroczu.
#SzczepimySię co pół roku na historyczny patogen
Cel 95%
Za wolno odchodzą
kenn
Polski nie lubią ze wzg. na niski stopień zaszczepienia: teraz jesteśmy wrogiem zachodnich dyktatorów :P Paradoksalnie, to powód, by się NIE szczepić. ;P
zenonn
Nie brać szprycy po raz trzeci. czwarty, ... , 2023?
demeryt_69
Glapinsky musi odejść :)

kenn
Pouczasz różnych ludzi na forum, że nie piszą zgodnie z tematem artykułu, a sam co robisz? ;)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki