REKLAMA

Cyfrowy Polsat oczekuje kontynuacji pozytywnych trendów w kolejnych kwartałach

2016-11-09 11:46
publikacja
2016-11-09 11:46

Cyfrowy Polsat oczekuje, że pozytywne trendy zaprezentowane w wynikach za III kw. 2016 r., utrzymają się w najbliższych kwartałach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"III kwartał jest kolejnym okresem potwierdzającym wysoką skuteczność obranej przez nas strategii - w ciągu roku zwiększyliśmy bazę usług kontraktowych o niemal 600 tysięcy" - powiedział, cytowany w komunikacie, Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

"Systematycznie rosnące ARPU i dynamiczny wzrost liczby klientów multiplay przekładają się na bardzo dobre wskaźniki finansowe grupy, które decydują o stabilności naszego biznesu i pozwalają na jego stały rozwój. Jesteśmy zadowoleni z rekordowo niskiego w naszej branży poziomu wskaźnika churn, na który wpływ miała zwiększająca się liczba klientów korzystających z usług kontraktowych i oferty multiplay. Oczekujemy, że zaprezentowane pozytywne trendy utrzymają się w najbliższych kwartałach" - dodał.

Grupa podała, że usługi kontraktowe w liczbie ponad 13 mln stanowią już prawie 80 proc. wszystkich usług generujących przychód. Liczba kontraktów wzrosła o blisko 600 tys. w ujęciu rocznym. Natomiast średni przychód od jednego klienta kontraktowego wzrósł do 88,6 zł. W III kw. churn na klienta w usługach kontaktowych spadł do 8,5 proc. z 10,2 proc. rok wcześniej.

Liczba kontraktowych usług telefonii komórkowej wzrosła o 112 tys. rdr. Baza usług internetu mobilnego w modelu kontraktowym zwiększyła się o 205 tys. rdr do 1,7 mln. Łączna liczba aktywnych usług dostępu do internetu wynosiła blisko 2 mln. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki