Cyberoszuści próbują okraść klientów Sony. Właściciele PlayStation na celowniku

Internetowi oszuści próbują okraść nie tylko klientów banków i innych podmiotów finansowych, ale także i graczy. Z falą prób przejęcia kont i kart płatniczych mierzą się użytkownicy usług konsoli PlayStation produkcji Sony.

Cyberoszuści próbują okraść klientów Sony. Właściciele PlayStation na celowniku
Cyberoszuści próbują okraść klientów Sony. Właściciele PlayStation na celowniku (FORUM)

Niewinna wiadomość od nieznanego użytkownika z propozycją wspólnej gry. Z czasem pojawia się pytanie o wiek lub datę urodzin – na to pytanie nie należy odpowiadać. Te informacje mogą zostać wykorzystane do procedury odzyskiwania hasła użytkownika PlayStation Network i skończyć się co najmniej przejęciem konta (i zakupionych na nim gier) – pisze portal PSsite.

To nie pierwszy sposób, jakim oszuści próbowali przejmować konta graczy. Wcześniej próbowano włamywać się na konta, korzystając z upublicznionych baz adresów e-mail i haseł do innych serwisów. Jak w każdym sektorze i tu przyszedł czas na bardziej wyszukane metody działania.

Poza metodą z datą urodzin inną formą prób wyłudzenia są spam boty, które zalewają użytkowników wiadomościami o erotycznym czacie – po kliknięciu w wysłany link oszuści uruchamiali płatną subskrypcję, obciążając konta ofiary opłatami wynoszącymi kilkanaście-kilkadziesiąt dolarów co miesiąc.

Serwis przy okazji przypomina, że Sony zareagowało na nowe formy oszustw już wcześniej i wprowadziło dwuetapową weryfikację użytkownika – znaną dobrze klientom banków i użytkownikom usług internetowych największych firm (np. Google). Przy próbie logowania należy podać hasło wygenerowane na smartfonie lub w SMS-ie – bez tego oszuści nie mogą dostać się na konto.

MG

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne