REKLAMA

SONDAŻCoraz więcej Polaków twierdzi, że spada poziom bezpieczeństwa

2023-08-29 07:13
publikacja
2023-08-29 07:13

Wzrasta odsetek Polaków, którzy twierdzą, że spada poziom bezpieczeństwa - wynika z badania IBRiS wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Coraz więcej Polaków twierdzi, że spada poziom bezpieczeństwa
Coraz więcej Polaków twierdzi, że spada poziom bezpieczeństwa
fot. Tomas Ragina / / Shutterstock

Na pytanie, czy w ciągu ostatnich ośmiu lat pana/pani poczucie bezpieczeństwa nie zmieniło się, wskazało 28,6 proc. badanych; 16,9 proc. odpowiedziało, że poczucie bezpieczeństwa zdecydowanie spadło, a 25,1 proc., że raczej spadło. Odpowiedź "zdecydowanie wzrosło" podało 10,6 proc. ankietowanych, zaś "raczej wzrosło" - 17,4 proc. Zdania w tej sprawie nie ma 1,4 proc. badanych - wynika z sondażu opublikowanego we wtorkowym wydaniu gazety.

"Aż 42 proc. pytanych uważa, że poziom bezpieczeństwa spadł przez ostatnie osiem lat. Pogorszenie nastrojów dotyczy głównie wyborców opozycji (59 proc.) i niezdecydowanych (46 proc.), ale też 10 proc. wyborców PiS" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak podaje gazeta, tylko 28 proc. badanych twierdzi, że sytuacja się poprawia. "Taką opinię prezentują przeważnie zwolennicy obozu rządzącego (72 proc.). Mniej więcej tyle samo ankietowanych, bo 28,6 proc. uważa, że poczucie bezpieczeństwa się nie zmieniło" - czytamy.

Badanie CATI na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadzono 25-26 sierpnia br. na grupie 1100 respondentów. (PAP)

reb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki