REKLAMA

Compland konsoliduje grupę kapitałową i obniża koszty

2001-07-30 09:09
publikacja
2001-07-30 09:09

Compland konsoliduje grupę kapitałową i obniża koszty

Zarząd Computerlandu poinformował, że spółka planuje połączenie z jej podmiotami zależnymi spółkami Positive oraz ComputerLand Zdrowie, które są w 100% podmiotami zależnymi od Computerlandu. Połączenie nastąpi bez podwyższenia kapitału akcyjnego ComputerLandu oraz emisji nowych akcji spółki. Planowane połączenia zostaną przeprowadzone na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień 30 czerwca 2001 roku.

Decyzja o połączeniu spółek została podjęta przez zarząd Computerlandu poprzez kierowanie się względami ekonomicznymi, w tym obniżeniem kosztów działalności grupy kapitałowej Computerland.

Planowa zmiana struktury grupy pozwoli na wykorzystanie kanałów sprzedaży Computerlandu do oferowania usług i produktów, które do tej pory znajdowały się w ofercie spółki ComputerLand Zdrowie Sp. oraz Positive. Dzięki temu spółka osiągnie większą efektywność na rynku, zarówno w sektorze opieki zdrowotnej jak i rozwiązań dla e-biznesu.

Mój komentarz - Computerland to spółka stojąca na zdrowych podstawach, wykorzystująca każdą istniejącą możliwość do obniżenia kosztów działalności i poprawy efektywności działania. Nic dziwnego więc, że jego wycena rynkowa jest najwyższa w porównaniu z pozostałymi spółkami z sektora. Myślę, że przed takimi spółkami jest przyszłość.

[Rafał Wójcikowski]
Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki